Wybór sukni ślubnej dla jasnej cery

Filed in Uroda by on 5 grudnia 2012 0 Comments

Pani Zima

Kobieta z cerą jasną, wręcz bladą, często określana jest kobietą z „zimowym” typem urody. Grupę tą dzielimy na dwie kategorie, Królewna Śnieżka, czyli kobieta o porcelanowej cerze, oraz typ południowy, tzn. kobiety o cerze oliwkowej i beżowej. Oba typy natomiast posiadają ciemne, czarne, kasztanowe lub brązowe włosy. A więc jak wybrać suknię ślubną i dodatki dla potencjalnej „zimowej” Panny młodej? Nie jest to trudne, trzeba natomiast wiedzieć jakimi kolorami podkreślić kobiece atuty Pani Zimy.

Gama barw

Niezwykle ważne jest dobranie odpowiedniego podkładu, który będzie subtelnie podkreślał kości policzkowe. Kobietą o typie południowym zaleca się stosowanie podkładu w kolorze oliwkowego beżu, natomiast Królewna Śnieżka, która ma delikatniejszą urodę powinna stosować jasnobeżowe barwy. Również róż ma niebagatelne znaczenie, pierwsza grupa kobieta może używać bardziej wyrazistych różów w kolorze fuksji, wina i bordo, z kolei druga grupa raczej powinna się kierować w stronę bladego różu, lub czerwonego wina.

Usta

Idąc dalej, przyjrzyjmy się ustom. Pani Zima może tutaj zaszaleć z wyrazistym podkreśleniem swoich ust poprzez intensywną czerwień lub odcień wina. Niezwykle kusząco i zmysłowo będą również wyglądać błyszczyki w kolorze różu.

Podkreślenie oczu

Oczy – niezwykle zmysłowa część kobiecego ciała, powinny być dobrze podkreślone. Oczy Pani zimy są bardzo wyraziste i posiadają ciemną oprawę. Dlatego też podkreślenie ich piękna makijażem powinno być subtelne i wysmakowane. Warto podkreślić oczy kreską, by nadać im wyrazistości. Używajmy nie tylko czarnego eyelinera, ale także brązowego, czy śliwkowego. Podobnie tusz może być nie tylko czarny, ale też ciemnobrązowy czy granatowy, zielony. Dobrze wytuszowane rzęsy sprawią, że spojrzenie Pani Zimy nabierze drapieżności.

Suknia ślubna

Jak wybrać suknię ślubna dla Pani Zimy? Wbrew wszystkiemu nie jest to takie trudne. Do kobiety o jasnej cerze wspaniale pasują suknie w kolorze śnieżnobiałym oraz nieco poszarzałej retro bieli. Możemy się również zdecydować na nieco radykalny krok i zastosować odcienie różu, mięty lub szarości.

Dodatki

Dodatki są ważną częścią garderoby Panny młodej, nie mogą one jednak jej całkowicie zdominować. Dla Pani Zimy doskonale nadaje się wszelkiego rodzaju biżuteria z białego złota, lub perły.

Mam nadzieje, że dzięki temu artykułowi, będzie Ci teraz łatwiej dobrać rodzaj makijażu i suknię oraz dodatki na ten najpiękniejszy dzień w Twoim życiu jakim jest ślub. Olśnij i zachwyć wszystkich gości. Powodzenia 😉

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *