Zanim zaczniesz nosić szpilki…

Filed in Uroda by on 17 kwietnia 2013 0 Comments

Szpilki nie mają lekkiego życia. Od dziesiątek lat zbierają skrajne opinie: są uwielbiane albo oceniane bardzo negatywnie. Przez ortopedów zostały nieraz już skrytykowane, tak jak przez feministki, które w tego typu obuwiu widzą najgorsze cechy zniewolenia. Jak jednak jest naprawdę? Czy warto kupić szpilki?

Zanim kupimy szpilki, powinniśmy uświadomić sobie, że nie jest to obuwie, które wystarczy mieć, by być z nich zadowolonym. Niezbędna jest wiedza odnośnie sposobu noszenia butów na wysokim obcasie oraz chodzenia w nich. W przeciwnym wypadku możemy mieć pewność, że uzyskamy efekt odwrotny do zamierzonego. Zamiast pociągającego wyglądu oraz poczucia piękna, otrzymamy gwarancję poczucia zagubienia oraz zakłopotania. Nie ma bowiem nic gorszego niż chwiejny krok w szpilkach…

Jak przygotować się do zakupów?

Wybierając się po szpilki, należy odpowiednio się do tego przygotować. By zakupy były komfortowe, dobrze zrobić pedicure. Lepiej nie mierzyć obuwia na bose stopy. Ponadto wygodniejsze od dostępnych w sklepie skarpetek będą własne rajstopy, czy też pończochy: lepiej dopasowane oraz bardziej komfortowe w użyciu niż te, które oferują sklepy.

Ponadto warto ubrać się tak, by szpilki pasowały do wybranej odzieży. Jeśli planujemy nosić tego typu buty do spodni, warto założyć na zakupy właśnie spodnie. Jeśli natomiast do spódnic, najlepsza będzie spódnica. W ten sposób podczas przymierzania będziemy w stanie podjąć najlepszą decyzję, bez konieczności „wyobrażania sobie” ostatecznego efektu.

Jeśli robimy zakupy online, podstawa to dobre zmierzenie stopy. Wystarczy do tego celu kartka czystego papieru oraz przyłożenie nogi piętą do ściany w taki sposób, by zmierzyć potrzebną długość obuwia. Jeśli poruszamy się wśród propozycji producenta, od którego mieliśmy okazję już kupować obuwie, mamy ułatwione zadanie. Najprawdopodobniej druga para obuwia wybrana w tym samym rozmiarze co za pierwszym razem również będzie pasować.

Jak mierzyć?

Nie warto mierzyć obuwia jedynie na siedząco. Dobrze się przespacerować trochę w butach, zwłaszcza jeśli szpilki kupujemy po raz pierwszy. Jeśli mamy jednak praktykę i w naszej szafie znajduje się kilka par tego typu obuwia, możemy równie dobrze zakupić szpilki znanej marki online, co będzie tańszym rozwiązaniem i często również wygodniejszym.

Wyższy czy niższy obcas?

Paradoksalnie wysokość obcasa ma drugorzędne znaczenie. Na pierwszym miejscu liczy się to, czy buty są dobrze zaprojektowane. Często bowiem nawet wysokie obcasy w ten sposób są niemal niewyczuwalne, a komfort chodzenia w wybranym obuwiu wysoki. Dlatego kupując szpilki, poleca się wybierać obuwie dobrych marek.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na temat szpilek damskich zapraszamy  – http://www.butyk.pl/szpilki.html

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *