Biszofit – co to jest, właściwości medyczne, zastosowanie

Filed in Zdrowie by on 10 grudnia 2012 0 Comments

Większość z nas gdzieś już słyszało o takim minerale jak biszofit. Tylko czy do końca wiemy, co to jest, na co się stosuje i jak go zastosować?

Postaram się w kilku zdaniach wytłumaczyć te najważniejsze kwestie.

Biszofit jest cennym minerałem, a właściwie koncentratem minerałów, które wydobywa się tylko w kilku miejscach na Ziemi, m.in. w Regionie Połtawskim na Ukrainie. Powstał kilkaset milionów lat temu, kiedy Morze Prehistoryczne (czyste ekologicznie) zaczęło parować i pozostała po nim warstwa minerałów. Warstwa niezwykle cenna, bo zawiera wszystkie minerały niezbędne do życia. Z jednej strony minusem jest dostęp do niego – położony jest prawie 2,5 km pod powierzchnią ziemi, ale z drugiej strony jest to plus, ponieważ mamy pewność, że jest on nieskazitelnie czysty i nieskażony zanieczyszczeniami ze środowiska zewnętrznego. Dzisiaj biszofit jest wydobywany, a raczej wypłukiwany z głębi ziemi za pomocą wody, która wtłaczana jest na odpowiednią głębokość pod bardzo dużym ciśnieniem. Dzięki temu procesowi mamy dostęp do tego minerału w preparatach w postaci żeli, oliwek, soli itp. (więcej informacji tutaj). Są to tzw. kosmeceutyki wzmacniające naturalne funkcje organizmu. Nie zawierają substancji farmakologicznych, nie są też preparatami farmaceutycznymi. A jednak ich właściwości są zadziwiające.

Minerał biszofitu leczy i pielęgnuje, ma zastosowanie w medycynie i kosmetologii. Biszofit zawiera przede wszystkim magnez, ale także dużo bromu, magnezu,, żelaza,  jodu, chloru oraz innych mikroelementów, które mają zdolność do przenikania do tkanek wewnętrznych i wspomagają leczenie.

Biszofit wspomaga i leczy bóle reumatyczne, bóle pleców i kręgosłupa, stany zapalne stawów i mięśni, bóle mięśni, nadwyrężenia, zwichnięcia ścięgien, zapalenia korzonków nerwowych. Pomaga w schorzeniach układu krwionośnego, nerwowego, przy nerwobólach, czy chorobach tarczycy, a także w problemach z żylakami. Stosowany jest również  w kosmetologii i pomaga na problemy skórne.

W krajach, gdzie jest wydobywany, z powodzeniem wykorzystuje się go nie tylko w domach, ale także w sanatoriach, uzdrowiskach i głównych ośrodkach rehabilitacyjnych. Rekomendują go masażyści i fizjoterapeuci. Chwalony jest głównie przez osoby starsze, osoby mające problemy ze stawami, sportowców, a także osoby prowadzące siedzący tryb pracy.

Preparaty naturalne, w czasach skażenia ekologicznego, są nieocenionym dobrem. I coraz więcej ludzi, mających świadomość odpowiedzialności za swoje zdrowie, wybiera produkty na bazie naturalnych składników, często mineralnych, które mają walory lecznicze i dodatkowo pielęgnacyjne.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *