prezenty na komunie
maj pierwsza komunia jaki prezent kupić co jest hitem letni mateusz tegoroczny komunista pytany o to chciałby otrzymać w prezencie
prawolingo.pl

Co to jest olej z czarnego kminku?

Filed in Zdrowie by on 25 stycznia 2013 0 Comments

O oleju z czarnego kminku znanego również jako olej z czarnuszki mówi się, że stosował go nawet prorok Mahomet, jeśli zaś wierzyć legendom, on sam powiedział kiedyś, że ten cedowany specyfik jest w stanie wyleczyć wszystko prócz śmierci. Być może akurat ta historia ma w sobie zaledwie ziarno prawdy, nie da się jednak ukryć, że olej z czarnego kminku to specyfik znany od stuleci, który wielokrotnie radził sobie tam, gdzie inne medykamenty pozostawały bezradne. Do jego wytwarzania niezbędne są nasiona czarnego kminku i to właśnie ich oryginalnym właściwościom specyfik ten zawdzięcza swoją dobrą sławę. Ta ostatnia warta jest zresztą starannej analizy, już od dawna zwraca się bowiem uwagę na to, że olej z czarnuszki wpływa pozytywnie nie tylko na stan naszego zdrowia, ale i na nasz wygląd zewnętrzny.
Wśród największych zalet oleju z czarnego kminku wymienia się to, że jest on cennym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych. Tego rodzaju kwasy tłuszczowe nie są produkowane przez ludzki organizm i muszą być dostarczane z zewnątrz, a przecież to właśnie ich obecność wpływa na podstawowe funkcje życiowe organizmu. Właściwa ich ilość reguluje zarówno pracę serca, jak i poziom ciśnienia tętniczego krwi, ma też nieoceniony wpływ na proces jej krzepnięcia. Niestety, zdecydowana większość z nas albo nie wie o znaczeniu nienasyconych kwasów tłuszczowych, albo bagatelizuje ich wpływ na organizm, warto zatem zwrócić uwagę na to, że olej z czarnego kminku to sposób na ostateczne uporanie się z tym problemem.
Innym składnikiem oleju z czarnego kminku sprawiającym, że nie można przejść obok niego obojętnie są olejki eteryczne. To właśnie je charakteryzuje zarówno działanie antybakteryjne, jak i antyseptyczne, naukowcy nie mają przy tym wątpliwości, że dostarczając je naszemu organizmowi poprawiamy nie tylko jego kondycję, ale również nasze samopoczucie. To między innymi dzięki nim możliwe staje się rozszerzenie oskrzeli i zmniejszenie produkcji śluzu, są więc znakomitym rozwiązaniem tak dla astmatyków, jak i dla alergików. Działanie przeciwzapalne olejków eterycznych przyczynia się również do tego, że możliwa staje się efektywna walka z chorobami skóry, w tym również z tymi, które charakteryzuje nawracający charakter.
Olej z czarnego kminku zalecany jest zarówno dorosłym, jak i dzieciom, jego entuzjaści zapewniają przy tym, że jeżeli tylko wejdziemy w posiadanie rozwiązania wysokiej klasy i przechowywanego we właściwy sposób, nie powinniśmy być niezadowoleni z dokonanego przez nas zakupu. Olej z czarnego kminku można zakupić np. na stronie sklep.spirulina.pl.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *