Eko kosmetyki - Cogito - Blog informacyjny : Cogito – Blog informacyjny

Eko kosmetyki

Filed in Zdrowie by on 22 października 2012 1 Comment

Coraz częściej panie decydują się na produkcję kosmetyków na bazie naturalnych składników.

Ich motywacje mogą być różne. Wśród nich na pewno niższa cena oraz walory zdrowotne. Kosmetyki sprzedawana w drogerii sporządzane są na bazie środków pochodzenia chemicznego. Tylko nieliczne nie zaliczają się do tej grupy. Własna produkcja kosmetyków pozwala na kontrolowanie tego, co używamy do pielęgnacji włosów i całego ciała.

Rozpoczynając od pielęgnacji twarzy, zamiast toniku czy płynu micelarnego, można zastosować wodę z włożonym do niej plasterkiem z cytryny. Cytryna ma właściwości oczyszczające skórę, a także rozjaśniające. Podobnie może zadziałać plaster ogórka.

Do pielęgnacji twarzy zastosować można również naturalne maseczki. Zdecydowanie lepsze nawilżenie skóry uzyskamy dzięki zastosowaniu właśnie ich. Istnieje mnóstwo przepisów na  takie maseczki. Mogą to być maseczki nawilżające, do cery tłustej, suchej, mieszanej.

Tak np. zaletą maseczki drożdżowej, na bazie mleka i drożdży, jest ukojenie cery z problemami skórnymi i niedoskonałościami.
Dla cery normalnej i mieszanej polecana jest maseczka z miodu i orzechów- orzeźwia skórę i nadaje jej blasku. Dla cery przesuszonej sprawdzi się maseczka migdałowa. Pielęgnacja twarzy jest niewątpliwie najważniejsza, bo twarz jest bowiem naszą wizytówką.

Stosując naturalne kosmetyki zachowamy  dłużej jej młodość. Nie oznacza to, że reszta ciała powinna być zaniedbana.

Istotnym elementem pielęgnacji ciała są peelingi. Naturalnie można go przygotować z cukru lub kawy.

Z kolei do pielęgnacji włosów, dla wzmocnienia cebulek oraz nadania blask można śmiało stosować płukanki ziołowe. Zioła są dostępne w aptekach i sklepach zielarskich. Najpopularniejszą metodą na naturalne sposoby wzmocnienia włosów, jest maska jajeczna.

Comments (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. EkoRenoma napisał(a):

    To dobrze, że kosmetyki naturalne wciąż zdobywają nowych zwolenników. Im mniej chemii w naszym życiu tym będzie ono zdrowsze.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *