Jak ważne są codzienne ćwiczenia?

Filed in Zdrowie by on 20 maja 2013 0 Comments

Wielu mężczyzn bardzo chciałoby mieć piękną i wyrzeźbioną sylwetkę, jednakże nie osiągną tego paląc paczkę papierosów dziennie i regularnie spożywając alkohol. W dodatku dorzucając stereotypowe kapcie, gazetę i telewizor tym bardziej należy zapomnieć o kaloryferze na brzuchu.

Lenistwo Twoim wrogiem

Dlatego pierwszą rzeczą, którą trzeba w sobie złamać, jest oczywiście lenistwo. Nie należy bagatelizować problemu codziennych ćwiczeń, czy też codziennego ruchu, ponieważ bardzo szybko można przytyć, przez co wyraźnie słabnie kondycja. Jeżeli więc nie chcesz dostawać zadyszki wchodząc na trzecie piętro w bloku, lub sięgać po cialis, żeby udowodnić swojej kobiecie swoją męskość, musisz naprawdę zacząć regularnie ćwiczyć.

Czy chodzi o odżywki

Oczywiście nie mówimy tutaj od razu o zaopatrzeniu się w kilogramy odżywek, czy hektolitry suplementów diety i pakowanie na siłowni. Chodzi o zdrowy tryb życia, o którym bardzo często się mówi, jednakże kiedy rozejrzy się na ulicy na przykład czekając na autobus miejski, zobaczy się stosunkowo młodych jeszcze mężczyzn, którym wyraźnie odstają brzuszki, co przecież jest naprawdę mało atrakcyjne.

 

Apple and hamburger on scales conceptual

Jeżeli więc chciałbyś zgubić trochę kilogramów i poprawić swoją kondycję, powinieneś pomyśleć o codziennych ćwiczeniach. Może to być tradycyjna rozgrzewka rozciągająca codziennie rano i wieczorem – już takie ćwiczenia pobudzają krążenie i pozytywnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu. Do tego warto pomyśleć na przykład o bieganiu, czy też jeździe na rowerze. W wielu miastach pojawia się coraz więcej ścieżek i szlaków rowerowych, dlatego nawet jeśli masz rodzinę, warto zorganizować sobie w tygodniu czas w ten sposób, żeby móc całą grupą wybrać się na dłuższą przejażdżkę.

Myślisz pewnie: „wszystko fajnie, ale ja pracuję i nie znajdę na to wszystko czasu”. Bzdura – dla chcącego nic trudnego. Codzienne ćwiczenia mogą zajmować krócej niż zaparzenie kawy, umycie zębów czy wzięcie porannego prysznica. Warto więc tak zorganizować swój dzień, żeby zacząć codziennie ćwiczyć i poczuć się przez to zdrowszym.

Pamiętajmy też, że ćwiczymy nie tylko dla siebie, ale także dla swoich bliskich. Regularna aktywność oddala ryzyko zachorowania choćby na raka prostaty. Warto też wspomnieć, że o ile Twoja kobieta pieszczotliwie wypowiada się o Twoim brzuchu to każdy z nas bardziej lubi wysportowane, jędrne ciało niż mięsień piwny.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *