Jonizatory wody – nowość na rynku, czy to coś dla Ciebie?

Filed in Zdrowie by on 19 listopada 2012 0 Comments

Jonizatory do wody

Jonizatory wody – dla wielu nazwa tak nic nie mówi. Co się za nią kryje? Najprościej ujmując kwestię, jonizator to urządzenie przeprowadzające proces elektrolizy na wodzie wstępnie oczyszczonej przez zespół filtrów, w tym membranę kapilarną. Dzięki temu procesowi otrzymujemy wodę alkaliczną oraz kwaśną. Możemy wybrać jaką wodę otrzymamy, oraz o jakim dokładnie pH – od 3 do 10 (5,5 pH neutralne, powyżej woda alkaliczna, poniżej tej wartości woda o odczynie kwaśnym).

Jakie zalety zróżnicowanego odczynu pH?

Woda o odczynie kwaśnym – bardzo dobra do usuwania opornych zanieczyszczeń, nie trzeba używać tylu płynów, skutecznie czyści (Cola o pH = 3 doskonale odrdzewia). Ciekawostką jest, że taką wodę bardzo lubią rośliny. Storczyk podlewany wodą o kwasowym pH kwitnie na potęgę, co najmniej jakby był wzmacniany najlepszymi nawozami. Możemy także używać taką wodę do oczyszczania twarzy, ciała, pozwala na osuszanie różnych wyprysków skórnych eliminuje pryszcze itp. Tak więc jest ona przede wszystkim do wykorzystywania zewnętrznego, nie nadaje się do picia, kwasowy odczyn jest niepożądany w naszej diecie. Większość chorób współczesnego człowieka jest spowodowanych zakwaszeniem organizmu.

Woda alkaliczna pozwala przeciwdziałać i również odwrócić skutki powyższego zjawiska. Odkwaszanie organizmu jest dla nas szczególnie ważne, bowiem naturalne pH naszego organizmu to około 7. Tymczasem większość produktów, sztucznych napojów jakie spożywamy, posiłków typu fastfood, żywności o długim czasie przechowywania ma pH równe 5 lub mniej. Efektem jest zaburzenie naturalnej równowagi chemicznej organizmu, blokada procesów oczyszczania oraz wydalania produktów ubocznych przemiany materii. Dlatego też społeczeństwo staje się coraz bardziej otyłe, z mniejszą ilością energii witalnej. Problemy z zaparciami, choroby cywilizacyjne, to wszystko jest ściśle związane z zaburzeniami równowagi biochemicznej w naszych organizmach.

Korzystanie z wody alkalicznej pozwala na odtrucie naszego organizmu, wyrzucenie złogów, zanieczyszczeń zalegających w organach, udrożnienie naczyń, pobudzenie komórek, dokładne nawodnienie. To wszystko jest również możliwe dlatego, że woda alkaliczna z jonizatora ma trochę inną budowę cząsteczkową niż woda jaką mamy w kranach i wodach butelkowanych. Taka cząsteczka wody kranowej składa się z klastrów jest ich najczęściej około 20lub więcej, natomiast woda z jonizatora ma około 6-8 klastrów, to sprawia, że jest ona dwukrotnie mniejsza, dlatego może docierać głębiej w zakamarki naszego organizmu, stąd możliwe to dokładne oczyszczenie i idealne nawodnienie.

Ludzie którzy korzystają z wody alkalicznej zauważają ogromne zmiany na lepsze w samopoczuciu, diabetycy po kilku miesiącach potrafią przestać korzystać z insuliny, wyrównuje się poziom enzymów, zanikają problemy z nadkwasotą, zgagami…

Chcesz wiedzieć więcej na temat: jonizatory wody? Skorzystaj z informacji zamieszczonych TUTAJ!

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *