Kosmetyki z biszofitem – naturalny sposób na zdrowie

Filed in Zdrowie by on 20 listopada 2012 0 Comments

Coraz więcej Polaków zaczyna korzystać z dobrodziejstw medycyny naturalnej. Wszechobecna chemia o niezbadanym jeszcze wpływie na nasze zdrowie zaczyna nas osaczać z każdej strony, dlatego szukamy ucieczki – a właściwie powrotu – do zasobów natury i receptur naszych babć. Producenci kosmetyków nie pozostają głusi na te tendencje i w odpowiedzi na nie opracowują nowe składy preparatów, zawierające naturalne składniki i przyjazne dla naszego zdrowia substancje. Jednymi z nich są kosmetyki z biszofitem.

Co zawierają kosmetyki z biszofitem?

Biszofit to minerał wydobywany w jedynie kilku miejscach na całym świecie. Ten najlepszej jakości i o najznakomitszych właściwościach wydobywa się w na terenie Ukrainy – w okolicach Połtawy, stąd też jego nazwa – biszofit połtawski. Geneza jego powstania jest podobna do genezy minerałów z Morza Martwego, z czym związany jest fakt, że posiadają podobne właściwości. Biszofit jednak zawiera o wiele wyższe stężenie magnezu i bogatszy w mikroelementy skład. Prócz wspomnianego już magnezu znajdziemy w nim między innymi: jod, potas, brom, żelazo, mangan, krzem, cynk, selen i wiele innych. Gwarantuje to, że kosmetyki z biszofitem będą miały zbawienny wpływ na nasz organizm i przysłużą się naszemu zdrowiu.

Kto może stosować kosmetyki z biszofitem?

W zasadzie każdy – to uniwersalne kosmetyki, które na pewno nie zaszkodzą, a mogą jedynie pomóc. Mają działanie wzmacniające, poprawiają stan naszego organizmu od wewnątrz, ale także nawilżają i wygładzają skórę. Można je szczególnie polecić osobom, które mają częste problemy ze stawami – zarówno starszym, jak i sportowcom. Tym ostatnim pomogą stosowane tak przed treningami, jak i po, a także w łagodzeniu skutków kontuzji. Natomiast starszym osobom kosmetyki z biszofitem mogą przynieść ulgę i ukojenie w licznych bólach związanym z układem ruchowym człowieka. To oczywiście nie jedyne schorzenia, na które pomaga biszofit – to również ostroga piętowa, obrzęki stawów i mięśni, stłuczenia, odciski i wiele innych.

Jak stosować kosmetyki z biszofitem?

Opcji zastosowań jest całe mnóstwo – producenci kosmetyków z biszofitem, wychodząc naprzeciw konsumentom, stworzyli całą gamę różnorodnych produktów dostosowaną do naszych potrzeb. Dzięki temu każdy z nas znajdzie wśród nich coś dla siebie. Polecić można zwłaszcza żele zawierające biszofit. Oprócz zwykłego wcierania można je zastosować do masażu, zarówno leczniczego, jak i relaksacyjnego. Osobom lubiącym długie wylegiwanie się w wannie z pewnością przypadną do gustu preparaty stosowane do kąpieli. Najlepsze jednak działanie mają wysoce skoncentrowane płyny z biszofitem, z których można robić miejscowe okłady. To oczywiście nie wszystko i wybór jest o wiele szerszych – zależy od przede wszystkim od naszych potrzeb i preferencji w kwestii aplikacji.

Podobne wpisy:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *