Zdrowy tryb życia.

Filed in Zdrowie by on 23 kwietnia 2013 0 Comments

Z wielu stron, bez przerwy możemy usłyszeć o zdrowym stylu czy trybie życia.

A co tak po prawdzie się na to zjawisko składa?

Jest to szereg konkretnych zasad, jakie powinno się przestrzegać. Niestety osób jakie je przestrzegają jest wciąż jeszcze za mało, dlatego na każdym kroku reklamy i specjaliści starają się propagować i reklamować zdrowy tryb życia. Żyjąc zgodnie z tymi zasadami osiągniesz dożyjesz w sprawności późnego wieku.

Po pierwsze sposób jedzenia, dalszym krokiem będzie właściwa aktywność fizyczna, a jeszcze dalej – pomijanie czynników, które szkodzą kondycji zdrowotnej. Rozpoczęcie zdrowego trybu życia uchroni nas przed pewnymi problemami zdrowotnymi. Jeśli rozchodzi się o dietę, to zwróćmy myśli na to co każdego dnia zjadamy.  Unikajmy „śmieciowego jedzenia”, wysokokalorycznych potraw, a także produktów pełnych w  sporą ilość konserwantów. Ażeby je wyrzucić zacznijmy analizować opakowania produktów żywieniowych. To co zjadamy ma oddziaływanie na nasz nastrój i wygląd skóry. Dieta winna być bezsprzecznie lekkostrawna. Najlepiej wyeliminować także słodycze, czyli cukry proste. Za to urozmaićmy dietę o produkty warzywno-owocowe.

Kondycja naszego organizmu zależy też od poziomu wody.

Prawidłowy poziom wody w organizmie mieści się w granicach 80%. Ma to dla przykładu wpływ na pozbycie się z organizmu niestrawionych produktów przemiany metabolicznej, czyli kwasów i toksyn. Zakwaszony organizm rozpoczyna chorował, przez co tak istotne jest picie wymaganej ilości wody na dobę-  1,5- 2 litry. Sprawny tryb życia to jednocześnie aktywność fizyczna.

To przełoży się na ogólne hartowanie kondycji, co da nam dobre samopoczucie jak również polepszony wygląd naszej skóry. Nie musi nim być sport męczący, ale dla przykładu bieganie na bieżni, jazda na rowerze, fitness, basen i mnóstwo innych. Zdrowy styl życia zwany jest inaczej  „inwestycją długoterminową”. Gimnastyka lub sport to jeden  z aspektów, które oddziaływają na nasze samopoczucie oraz vigor- chęć do życia. Oznacza to, iż wysiłek, który włożymy we wprowadzenie zdrowego tryby życia, odda nam się pewnym zdrowiem.

Warto zatem podjąć wysiłek i oprócz diety rozpocząć naturalna suplementację!

więcej znajdziesz na: http://www.witaminy-mineraly.pl/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *