Meble kuchenne na wymiar we wnętrzu w stylu pop-art

Filed in Dom by on 18 kwietnia 2016 0 Comments

Kuchnia w stylu pop–art to wnętrze barwne i niebanalne. Stworzona w duchu nurtu tej sztuki masowej przestrzeń kuchenna z pewnością będzie odbiciem indywidualnej i ekspresywnej osobowości odważnych właścicieli. Pop-art to styl stworzony ponad 60 lat temu, lecz jego popularność jest ciągle wielka. Bywa symbolem kiczu, więc urządzając swoje wnętrze z meblami zebra-studio.pl musimy wykazać się ostrożnością i dokładnie je rozplanować.

Podstawowe zasady stylu pop–art to nasycony kolor, kontrast i grafika. Łatwo o przesadę, dlatego kompozycja musi być przemyślana. W Zebra Studio Toruń tworzymy wnętrza z charakterem, kuchnia w stylu pop–art z odpowiednio zaplanowanymi meblami kuchennymi na wymiar oprawiona soczystym kolorem i grafiką to na pewno nie lada wyzwanie. Aby właściwie ukazać styl należy posłużyć się w tle neutralnymi barwami – jasne ściany, proste, minimalistyczne fronty mebli kuchennych na wymiar, często białe i lakierowane to znakomita baza. W wersji bardziej śmiałej podstawą będzie żółć albo nawet czerń.

meble-kuchenne-1Pop-art wykorzystuje motywy komercyjne jak Coca-Cola, obrazy Andy Warhola, Marylin Monroe czy kultowe postaci z komiksów Marvela. W kuchni możemy pokryć takim motywem szkło umieszczone pomiędzy szafkami górnymi i dolnymi, nad blatem roboczym mebli kuchennych na wymiar, będzie to duży i widoczny element jasno precyzujący styl pomieszczenia. Charakterystyczny dla pop-artu jest kontrast i głęboki kolor, więc na neutralnej podstawie zaprezentujmy mocną czerwień, fiolet, soczystą zieleń, żółć i pomarańcz. Kolor może pojawić się jako sprzęty kuchenne, akcesoria, dodatki typu ściereczki i podkładki stołowe oraz naczynia. Nie bójmy się używać kolorowego plastiku i szkła – są nieodłączną i specyficzną częścią tego stylu. Na kuchennych ścianach obok mebli kuchennych na wymiar mogą zawisnąć kopie dzieł Warhola – najpopularniejszy to portret Marylin, ale również słynna puszka zupy pomidorowej. Miejsce znajdą też komiksowe zdjęcia rodzinne – łatwo przerobić zwykłe zdjęcie w programie graficznym i umieścić je w ramie na ścianie. Można użyć kolorowych naklejek z kultowymi motywami by ożywić zwykłe kuchenne krzesło czy nawet lodówkę, również fronty szafek mebli kuchennych na wymiar mogą zyskać nowe oblicze.

Pop-art jest stylem oryginalnym i różnorodnym – oparty na komercji kicz można jednak obrócić w nowoczesny i wielkomiejski. Kuchnia z meblami kuchennymi na wymiar w stylu pop-art będzie więc śmiałą, bezpretensjonalną aranżacją dla osób zdecydowanych i nieszablonowych, mających odwagę posłużyć się tym kultowym stylem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *