Beton na frontach mebli kuchennych na wymiar

Filed in Dom by on 17 maja 2020 0 Comments

Zabudowa z meblami kuchennymi na wymiar to wybór na wiele lat. Należy zatem dobrze przeanalizować nasze potrzeby i codzienne funkcjonowanie w przestrzeni kuchennej – jak często gotujemy, kto będzie użytkował kuchnię i gdzie umiejscowiona jest kuchnia, by stworzyć odpowiedni projekt.

Jeśli kuchnia to samodzielne pomieszczenie – sprawa jest prosta – mamy dowolność aranżacyjną i możemy sobie pozwolić na więcej. W przypadku kuchni w formie aneksu w salonie dowolność aranżacji spada – przede wszystkim należy tu zadbać by meble kuchenne na wymiar były spójne estetycznie z pozostałą częścią pomieszczenia i nie dominowały, a wtapiały się w otoczenie.

Wybór kolorystyki do zastosowania w aranżacji przestrzeni z meblami kuchennymi na wymiar jest bardzo subiektywny, jednak są pewne uniwersalne rozwiązania, które gwarantują dobry efekt.

Jednym z nich jest połączenie spokojnych odcieni szarości czy beżu z drewnem. Jasna kolorystyka frontów mebli kuchennych na wymiar sprawi, że zabudowa nie będzie się narzucała w pomieszczeniu, optycznie ją ukryjemy. Drewno wniesie pożądane ciepło do wnętrza, a to gdzie i ile go użyjemy zależy tylko od nas.

Niedocenianą propozycją nawiązującą do powyższej koncepcji kolorystycznej jest użycie imitacji betonu na frontach szafek. Laminaty imitujące beton wyglądają bardzo naturalnie, a właściwości które niosą są zdecydowanie na plus w stosunku do oryginalnego materiału betonu. Meble kuchenne na wymiar z frontami w odcieniu szarości zazwyczaj kojarzą się z lakierowaną, gładką powierzchnią, a imitacja betonu zaskakuje wnosząc do przestrzeni kuchennej strukturę – nie nachalną, a subtelną, która ożywia i nadaje niepowtarzalny charakter. Laminat betonowy ma wersje kolorystyczne od jasnego cementowego odcienia poprzez szarości, aż do grafitu i czerni. Wybierając jaśniejsze wybarwienie i łącząc je z drewnem dębowym można uzyskać świetną, nowoczesną aranżację emanującą spokojem. Drewno można położyć na podłodze, może być użyte w formie blatu roboczego na szafkach mebli kuchennych na wymiar lub jako drewniany dekor na ścianie pomiędzy blatem a wiszącymi szafkami.

Jeśli dodatkowo stawiamy na funkcjonalność w pomieszczeniu z meblami kuchennymi na wymiar, przede wszystkim łatwość utrzymania czystości to z pewnością betonowy laminat stanowić będzie właściwy wybór! Laminat pokryty jest trudną do uszkodzenia warstwą melaminy, dodatkowo zabezpieczoną lakierem UV – takie wykończenie gwarantuje szybkie wyczyszczenie powierzchni frontu oraz brak przebarwień spowodowanych poprzez przygotowywane jedzenie czy też światło słoneczne. Dodatkowo na laminacie pozostawiamy mniej odcisków niż na powierzchni lakierowanej, zwłaszcza tej na wysoki połysk, a te pozostawione na betonowym dekorze nie są widoczne.

Planując urządzenie praktycznej i nowoczesnej przestrzeni z meblami kuchennymi na wymiar warto zwrócić uwagę na imitacje betonu do użycia na frontach szafek i blatach roboczych. Gwarantuje to uzyskanie nieszablonowego wnętrza, spokojnego lecz z wyraźnym charakterem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *