Trendy w wystroju wnętrz na 2021 rok

Filed in Dom by on 13 stycznia 2021 0 Comments

Rok 2020 okazał się bardzo nietypowym w branży aranżacji wnętrz. My zaś przewidujemy już trzy najciekawsze trendy na 2021 rok!

Home office z kanapy w salonie!

Wielu spośród nas marzy o pracy z własnego łóżka bądź kanapy, lecz to dopiero ogólnoświatowa pandemia dała nam szanse na realizację tych marzeń. Jednakże szybko okazało się, że praca z ulubionego fotela wcale nie jest tak wygodna, że miękka pufa w salonie nie zastąpi drewnianego krzesła biurowego, co też spowodowało większe zainteresowanie Kupujących nowoczesnymi meblami. Wśród wyposażenia meblowego szczególnie ważne miejsce zajmują nowoczesne stoliki komputerowe, wygodne krzesła biurowe oraz lampki na biurko. Niejednokrotnie te meble do home office są o wiele bardziej stylowe od wyposażenia w naszych miejscach pracy, wszak to nasz dom i nasz styl! Przewidujemy więc dalszy wzrost popularności mebli takich marek, jak La Forma, Nardi, Miotto czy Very Simple!

Przykład mebli na tarasie
Przykładowa ilustracja – meble na tarasie, źródło: sklep Modnydom24.pl

Tarasy, ogrody i ściany to wizytówka naszego domu!

Trwająca fala zachorowań zmieniła też nasze podejście do balkonów, tarasów i przydomowych ogródków. Dawniej lekko niedoceniane, teraz przeżyły swój renesans. Całkiem spora rzesza Kupujących postanowiła wyposażyć je w wygodne meble ogrodowe, stoliki, rattanowe fotele czy nawet i leżaki. W 2020 roku stolik na balkonie i fotele na długi czas stały się niemalże jedynymi okazjami do wypoczynku na świeżym powietrzu. Widać też, że większą uwagę przywiązywaliśmy do wykańczania lub upiększania domu. Na wielu tarasach pojawił się antypoślizgowy gres na schody, a ściany domów zaczął zdobić elewacyjny kamień zewnętrzny. Niejednokrotnie był to mrozoodporny gres ścienny, czasem jednak były to wielokolorowe płytki z łupka lub biało-czarne kafelki imitujące marmur. Wydaje się, że trend ten nadal utrzyma się, a meble ogrodowe Elior czy Miloo Garden oraz łupek elewacyjny Stegu, czy wreszcie płytki elewacyjne Cerrac i Incana zyskają w 2021 kolejnych zadowolonych użytkowników! Wiele spośród omawianych produktów możecie znaleźć w sklepie internetowym Modnydom24.pl, gdzie często są one dostępne w konkurencyjnej cenie.

Projekty łazienek i salonów w stylu Boho

Ostatnie z przewidywań jest nieco bardziej klasyczne, nie ma bowiem związku z obecną sytuacją, a z gustami konsumentów. Otóż w projektach łazienek, kuchni czy salonów zyskał sobie mocną pozycję styl Boho. Można przypuszczać, że w obecnym roku zyska on jeszcze na popularności. Główną jego zaletą jest ogromna uniwersalność i możliwość łączenia ze sobą elementów różnych innych szkół. Nic nie stoi na przeszkodzie, by płytki klinkierowe połączyć z ozdobnymi lampami stojącymi, minimalistycznymi plakatami ściennymi oraz z miękką pufą. Podobnie można postąpić z meblami do jadalni, gdzie klasyczne kształty stołów czy regałów płynnie zestawimy z nowoczesnymi wzorami płytek metro lub płytek patchworkowych. W projektach takich jest także miejsce na imitujące drewno lub barwne tapety ścienne czy dywany podłogowe, które szczególnie okazale prezentują się na pozbawionej łączeń powierzchni wykończonej bezfugowymi płytkami podłogowymi z gresu. Jednak styl Boho to nie tylko patchwork, to również elegancja. Bezfugowe płytki marmurowe, czy heksagonalne płytki imitujące plaster miodu o ciepłych piaskowo-beżowych barwach idealnie współgrają z pozostałym wyposażeniem łazienki. Wśród tego ostatniego nie może zabraknąć brodzika z kabiną prysznicową, trwałej toalety podtynkowej ze stelażem oraz oczywiście umywalki wiszącej z chromowanymi bateriami i lustrem ściennym w ozdobnej ramie. Naturalnie też całości powinna dopełnić lampa. Spośród najciekawszych marek wymieńmy choćby kafelki producentów: Vives, Estudio, Tubądzin, Koło, a z wyposażenia łazienek: Werrit, Geberit i Sanswiss, a są to firmy gwarantujące jakość!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *