Kto najczęściej korzysta z księgowości internetowej?

Filed in Finanse by on 28 grudnia 2017 0 Comments

Prowadzenie działalności gospodarczej w nierozerwalny sposób wiąże się z podatkami, z koniecznością rejestrowania wszelkich kosztów i osiąganych przez przedsiębiorstwo przychodów, z wystawianiem rachunków i faktur, z przygotowywaniem i wysyłaniem do Urzędu Skarbowego deklaracji podatkowych, z opłacaniem składek ZUS i wieloma innymi sprawami, z szeroko pojętej kategorii firmowych finansów. Księgowość internetowa ma na celu usprawnienie całego tego procesu, przekazując w ręce przedsiębiorcy wiele użytecznych narzędzi, które odpowiadają za automatyzację i uproszczenie wielu czynności związanych z prowadzeniem rachunkowości w firmie dowolnej wielkości.

Czym jest księgowość internetowa?

obliczenia na kalkulatorzeTo rodzaj oprogramowania komputerowego – aplikacji internetowej, przy pomocy którego można prowadzić praktycznie wszystkie rozliczenia finansowe firmy. Tego typu aplikacje mają na celu zastąpienie tradycyjnego biura rachunkowego, dając okazję przedsiębiorcy do samodzielnego, ale w wysokim stopniu zautomatyzowanego procesu księgowania firmowych przychodów i wydatków oraz rozliczania wszelkich innych spraw finansowych związanych z prowadzoną przez przedsiębiorcę działalnością gospodarczą. Księgowość internetowa pozwala zatem zaoszczędzić czas – wiele procesów, takich jak przygotowanie deklaracji podatkowych czy wystawianie faktur zostaje zautomatyzowanych by zaoszczędzić pieniądze – przedsiębiorca nie musi zatrudniać księgowego czy korzystać z usług zewnętrznego biura rachunkowego.

Do kogo ten rodzaj księgowości jest skierowany?

Z księgowości internetowej korzystać może każdy przedsiębiorca. Jednak w praktyce, po tego typu rozwiązania najczęściej sięgają właściciele niewielkich firm, którym zależy na zaoszczędzeniu czasu związanego z samodzielnym prowadzeniem rachunków firmy. Dzięki powszechnej dostępności i dużej różnorodności aplikacji z księgowością internetową, wdrożenie tego typu systemu w niewielkiej firmie nie stanowi dziś najmniejszego problemu. Co warte podkreślenia, przedsiębiorca nie musi nabywać całej aplikacji. Wystarczy, że wykupi miesięczny abonament na określony pakiet usług – funkcji, oferowanych przez konkretną aplikację internetową do księgowości online. By korzystać z takiej aplikacji, wystarczy komputer z dostępem do Internetu. Z aplikacji księgowości internetowej coraz częściej korzystać można również za pośrednictwem urządzeń mobilnych tj. tablet czy smartfon, co w jeszcze większym stopniu zwiększa atrakcyjność tego typu rozwiązania.

Jeśli prowadzisz działalność jednoosobową lub małą firmę zatrudniającą zaledwie kilka osób, księgowość internetowa będzie usługą właśnie dla Ciebie!

Artykuł powstał we współpracy z http://www.i-malaksiegowosc.pl/category/ksiegowosc-internetowa-2

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *