Sportowa elegancja – wybawienie dla młodzieży

Filed in Społeczeństwo by on 6 czerwca 2017 0 Comments

Wszyscy wiemy jaką niechęcią darzy większość nastolatków formalny ubiór. Garnitury, żakiety, ołówkowe spódnice, buty do garnituru i szpilki… Dla młodych ludzi nie ma nic gorszego, a takie „stylówki” są dla nich synonimem „obciachu”. Niestety jednak, są takie okazje, ważne egzaminy, spotkania rodzinne, śluby czy wesela, kiedy to najbardziej nawet oporni muszą się przemóc i założyć znienawidzone, formalne stroje. Od kilku lat jednak pojawiło się dla młodzieży przysłowiowe światełko w tunelu w postaci stylu smart casual, czyli sportowej elegancji. Głównym jego elementem są adidasy młodzieżowe, które, zestawione z klasycznymi strojami, nadają im luźniejszego charakteru.

buty młodzieżowe damskie męskie

Kultowe buty Converse – od dekad są synonimem młodości i buntu

Styl gwiazd

Sportowa elegancja kojarzy się nierozerwalnie ze światem największych gwiazd, zwłaszcza raperów. To oni bowiem zachwycili się stylizacjami, w których elegancko skrojone, klasyczne garnitury i buty młodzieżowe damskie i męskie tworzą zgrany, choć pozornie niedopasowany duet. Taka estetyka doskonale pasuje do hip hopowej, „ulicznej” ideologii, pragnienia zachowania autentyczności oraz zamanifestowania nonszalanckiego podejścia do wszelkich konwenansów. Nic zatem dziwnego, że młodzież z całego świata błyskawicznie podchwyciła ten styl, chcąc nie tylko naśladować swoich idoli, ale również odnaleźć ucieczkę przed znienawidzonym, sztywnym dress codem.

Sportowa elegancja w damskim wydaniu

Nie należy jednak myśleć, że sportowa elegancja jest zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn. Taka stylistyka sprawdza się również doskonale w przypadku dziewczyn, nie tylko sprawiając, że wyglądają one modnie i stylowo, ale również wybawiając jej od mało wygodnego i, bądźmy szczerzy, niezbyt zdrowego, chodzenia na obcasach. Treningowe buty młodzieżowe damskie doskonale się prezentują z elegancką sukienką czy żakietem, zarówno w wydaniu monochromatycznym, jak i bardziej jaskrawym, gwarantując przy tym najwyższy komfort i wspaniałe samopoczucie.

Smart casual dla najmłodszych

Styl smart casual jest świetnym wyborem nie tylko dla nastolatków, ale również dla najmłodszych. Buty sportowe dziecięce połączone z eleganckimi koszulami i spodniami emanują nieodpartym urokiem, dodatkowo zapewniając swoim użytkownikom maksymalny komfort podczas najbardziej nawet szalonych zabaw. Jeśli chodzi o najmłodszych, świetnym pomysłem jest też ożywienie stylizacji jakimś kolorowymi dodatkami, muchą, krawatem, apaszką czy rajstopami, najlepiej w tej samej barwie, co buty sportowe dla dzieci.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *