Mykonos – idealne miejsce na letnie wakacje

Filed in Turystyka by on 11 maja 2017 0 Comments

Rozważasz opcję wycieczki Mykonos? I słusznie! Ta grecka wyspa położona w archipelagu Cyklad na Morzu Egejskim jest miejscem idealnym. Pewną rekomendacją może być fakt, że na wypoczynek tam udaje się wiele polskich gwiazd, które trudno zachwycić byle czym. Jedna Mykonos, choć położone stosunkowo niedaleko z Polski (nie więcej jak trzy godziny lotu) ma wspaniałe zaplecze hotelowe, doskonałą infrastrukturę, widoki, cudowne plaże i przede wszystkim – błękitne, krystalicznie czyste wody morza. Jak spędzić tam czas i które części wyspy są szczególnie warte zobaczenia?

Odwiedziny w stolicy

Miasto Chora, czyli stolica Mykonos, jest piękne ze swoimi wąskimi, krętymi uliczkami, białymi domkami z kolorowymi oknami i drzwiami. Charakterystycznym zabytkiem są położone w centrum studnie Tria Pigadia dostarczające źródlaną wodę, mającą zapewnić szczęście w miłości. W części miasta zwanej Alefkandrą natkniemy się na klimat rodem z Wenecji. Dwupiętrowe domy rybackie z kolorowymi balkonami, wszechobecne różowe pelikany – to wszystko sprawia, że można poczuć się tu jak w bajce. Innym symbolem miasta jest wzgórze ze starymi wiatrakami. Miłośnicy fotografowania na pewno znajdą tam jeszcze wiele równie ciekawych obiektów do uwiecznienia w kadrze.

Zabytki: muzea i klasztory

Na Mykonos nie brakuje zabytków pamiętających nawet XV wiek. Taki jest między innymi słynny kościół, Panagia Paraportiani, łączący w jedno pięć różnych świątyń. Obok Chory dostępne są także dwa inne klasztory. W Ano Mera – ozdobiony kolorową kopułą Panagia Tourliani, a nieco dalej – Paleokastro, klasztor żeński na wzgórzu. Na wyspie znajdą też coś dla siebie miłośnicy muzeów. Największe muzeum na Cykladach to Muzeum Archeologiczne, gdzie znajduje się wiele cykladzkich rzeźb i ceramiki. Również na Delos jest podobne muzeum, gdzie znaleźć można eksponaty nawet z okresu VII wieku przed naszą erą. Nie mniej ciekawe są Muzeum Folkloru i Muzeum Rolnictwa. Miłośnicy klimatów morskim na pewno ucieszą się z wizyty w Muzeum Marynistycznym.

Najlepsze miejsca na relaks

Tym, którzy od zwiedzania wolą raczej odpoczynek w słońcu i nad wodą, na pewno spodobają się plaże takie jak Megali Ammos, Platis Gialos i Agios Stefanos, gdzie można uprawiać sporty wodne. Już sama nazwa zachęca do odwiedzenia Paradise beach, obok której znajduje się Super Paradise Beach, przeznaczona dla nudystów. Każda z plaż ma dobrą infrastrukturę, bez problemu można wypożyczyć tam leżaki i inny sprzęt plażowy, a obok nich – zjeść w restauracjach i tawernach, czy napić się drinka w barach. Każda z plaż na Mykonos zachwyca też wodą w odcieniach od błękitu do turkusu. Bez problemu można wypożyczyć tam sprzęt do nurkowania lub skorzystać z kursów dla początkujących. Znajdziemy tam również fanatyków rzadszych sportów wodnych, jak parasailing czy water-skiing.

Biorąc pod uwagę wszystkie atrakcje Mykonos i jego popularność w sezonie, warto polować na last minute wycieczki Mykonos, albo na wakacje poza lipcem i sierpniem – wówczas powinno być i taniej, i mniej turystów.

Więcej informacji na temat wyspy Mykonos znajdziesz na stronie: https://www.qtravel.pl/gdzie-wyjechac/grecja/mykonos.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *