Najważniejsze informacje o bagażnikach dachowych

Filed in Motoryzacja by on 21 lipca 2016 0 Comments

Bagażniki dachowe cieszą się od zawsze wielkim zainteresowaniem wśród kierowców. Nic dziwnego, w końcu to dzięki nim powierzchnia do przewożenia przedmiotów znacznie się zwiększa. Wyjeżdżając na wczasy często decydujemy się na podróż własnymi czterema kołami. Koszty paliwa w porównaniu do innych korzyści jakie z tego tytułu wynosimy przestają mieć jakiekolwiek znaczenie. To właśnie przed sezonem letnim pojawia się wzmożona chęć kupna dodatkowego wyposażenia samochodu, jakim są omawiane tu bagażniki.

Przewożenie przedmiotów na dachu samochodu

Jeśli chodzi o wybór konkretnego modelu to warto pamiętać o tym, aby spełniał on wszystkie nasze oczekiwania. Inaczej sprawdzać się będą bagażniki Thule na dach, inaczej będą sprawdzać się pozostałe modele. Oprócz funkcjonalności wszyscy zwracamy dziś bardzo dużą uwagę na estetykę. Mamy coraz lepsze modele samochodów, dlatego też wiadomym jest, że nie chcemy zeszpecić ich wyglądu nieestetycznymi dodatkami. Transportowanie przedmiotów na dachu samochodu musi być do granic możliwości bezpieczne. Rachunek jest bardzo prosty: bezpieczeństwo plus estetyka i funkcjonalność może dać tylko jeden wynik : bagażniki Thule na dach. Nie jest to żadna perwersyjna próba zachęcenia do ich zakupu. Chcemy jednak przedstawić najlepsze propozycje producentów i dlatego też nie może tu zabraknąć miejsca na bagażniki Thule.

bagażniki thule na dach

Rozwiązania i technologie transportowania bagażu

Podróżni chcący zabierać ze sobą swoje ulubione rzeczy mogą wybierać spośród takich pozycji jak:

  • klasyczne bagażniki dachowe
  • boxy dachowe do samochodów osobowych
  • bagażniki rowerowe na hak holowniczy
  • uchwyty narciarskie
  • kosze bagażowe

Co można przewozić na dachu?

Prawo polskie niczego w tej materii nam nie narzuca. Na chwilę obecną boksy dachowe mogą mieścić wszystko, czego potrzebuje kierowca. Niemniej jednak warto mieć pewien umiar i ograniczenia. To nic, że podczas pakowania przedmiotów i bagaży na naszym dachu bez trudu zmieściła się metrowa wieża torb i dodatkowego wyposażenia. Trudności zawsze pojawiają się podczas jazdy, dlatego w miarę możliwości należy optymalizować ilość przedmiotów, jaką chcemy przewozić na swoim dachu. Dziś prawie każdy samochód ze średniej bądź wyższej półki jakościowej swoją konstrukcją pozwala na osiągnięcie dużej aerodynamiki. Ogromna ilość i waga przewożonych przedmiotów może więc znacząco wpłynąć na osiągi samochodu oraz na wysokie spalanie paliwa, na które przecież niewiele osób może sobie pozwolić.

bagażnik na dach samochodu

Bagażniki umieszczane na dachu to dobre rozwiązanie i nie budzi to żadnych wątpliwości. Można przewozić na nich torby, rowery, wędki i wszystko inne. Jak w każdym innym przypadku należy jednak pamiętać przede wszystkim o umiarze. Nawet najlepszej jakości bagażniki, które montowane będą na dachu nie wytrzymają zbyt dużego obciążenia, które finalnie odbije się niekorzystnie również na komforcie jazdy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *