Komfortowe wkładki laktacyjne

Filed in Ciekawostki by on 12 grudnia 2013 0 Comments

Wkładki laktacyjne to jeden z tych produktów, po który większość świeżo upieczonych mam, musi sięgnąć.  Wkładki laktacyjne przydają się kobietom w pierwszych tygodniach karmienia, kiedy laktacja jest jeszcze nieustabilizowana. Zdarza się i tak, że kobiety zmuszone są do stosowania tego produktu nawet do siedmiu miesięcy od porodu. Nieustabilizowana laktacja to problem indywidualny, zależny od wielu czynników – niektóre kobiety maja z tym mniejszy, niektóre większy problem. Ich stosowanie pozwala uniknąć  krępujących plam na ubraniu.

Wkładki laktacyjne

W sklepach obecnie jest bardzo duży wybór wkładek- właściwie każda szanująca się firma kosmetyczna ma ten produkt w swojej ofercie. Możemy wyróżnić wkładki jednorazowe i wielokrotnego użytku. Przy dłuższym stosowaniu lepiej zainwestować w materiałowe wkładki laktacyjne wielokrotnego użytku. Najczęściej uszyte są one z bawełny lub jedwabiu. Zawarty w tkaninie tłuszcz działa leczniczo (jak wiemy karmienie piersią nadwyręża brodawki). Co więcej nie przyklejają się do brodawek, jedynie do nich przylegają, dzięki czemu chronią piersi przed zimnem i nie podrażniają ich. Ważną zaletą takich wkładek jest to, że można je prać i w dłuższej perspektywie jest to bardziej opłacalne. O przewadze wkładek laktacyjnych jednorazowego lub wielorazowego użytku można wiele pisać. Prawdą jest jednak fakt, że to, na jaki rodzaj wkładki zdecyduje się klientka jest sprawą indywidualną, uzależniona od komfortu użytkowania. Właśnie ów komfort  jest sprawą kluczową przy zakupie. Wkładki laktacyjne powinny   być na tyle grube, by nie przeciekały, a jednocześnie  muszą być odpowiednio cienkie i miękkie, by nie drażniły piersi i nie odznaczały się pod ubraniem. Produkt ten z założenia ma zapewnić kobiecie poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

wkładki laktacyjne

Dlatego między innymi tak ważna jest chłonność wkładek- choć tu zauważyć trzeba, że jest to kwestia bardzo subiektywna, bo zależy to głównie od ilości pokarmu i stopnia nieustabilizowanej laktacji . Dobrze, by wybrane wkładki miały odpowiednią do potrzeb kobiety  powierzchnię- jeśli nawet pierś nieco przemieści się w staniku, powinna trafić na wkładkę- ryzyko że na ubraniu pojawi się plama zmniejsza się tym samym. Podobnie rzecz ma się z ergonomicznym kształtem wkładek, które powinny dobrze układać się w biustonoszu. Wkładki laktacyjne są dziś powszechnie dostępne. Można je zakupić zarówno w aptece jak i w markecie w dziale z rzeczami dla mamy i dziecka. Zalecane jest by produkt ten znalazł się w wyprawce do szpitala.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *