Manicure w salonie kosmetycznym

Filed in Uroda by on 2 stycznia 2018 0 Comments

Na jaki manicure się zdecydować?

Mówi się, że to dłonie stanowią wizytówkę zadbanej kobiety. O ich wyglądzie w największym stopniu decydują paznokcie. Ważne, by dbać nie tylko o to, by były ładnie pomalowane, a także o wyrównanie płytki, czy skórek. O dobrym wrażeniu decyduje w tym wypadku całokształt. Dlatego wiele kobiet decyduje się oddać swoje dłonie w ręce profesjonalistów i zgłasza się na zabiegi manicure do salonów kosmetycznych. Czym są te zabiegi? Właśnie kompleksową pielęgnacją paznokci u rąk.

Manicure z racji na rosnącą popularność i powszechność zyskał kilka rodzajów.

Do wyboru mamy teraz manicure klasyczny, biologiczny, czy tak zwany SPA manicure, który poza upiększeniem paznokci oferuje także pielęgnację dłoni. Ciekawym rozwiązaniem jest wybór manicure japońskiego, gdzie nie trzeba używać lakieru do malowania paznokci. Po wykonaniu zabiegów oczyszczających i wyrównujących manicurzystka poleruje paznokcie specjalną pastą i utrwala ją pudrem. Dzięki temu zyskujemy odżywienie i wzmocnienie, a przy tym nadanie paznokciom delikatnego połysku z odcieniem w kolorze perły.

Malowanie jest końcowym etapem. Kolor lakieru zależy od okazji – czy mają to być paznokcie do pracy, na przyjęcie, a może uniwersalne, które pasować będą w każdej sytuacji. Dobrym rozwiązaniem staje się wtedy wybór naturalnie wyglądających odcieni, jak i także french-manicure. Wyróżnia go zaakceptowanie białym lakierem końcówek paznokcia.

Choć w salonach używa się o wiele trwalszych lakierów, nie da się jednak uciec od odprysków, jakie zdarzają się po pewnym czasie. Dużym problemem są również łamiące się paznokcie. Nic nie sprawia tak dużego rozczarowania dla kobiety, jak złamany paznokieć, który psuje cały efekt.

Manicure hybrydowy, jako kolejny z rodzajów, powstał z myślą o zapobieganiu powyższym sytuacjom. Na paznokcie nakłada się żel, który następnie utwardza się w świetle lampy UV. Po przygotowaniu w ten sposób wszystkich paznokci, nakładany jest kolor. Tu panuje całkowita dowolność. Jak wspomniane wcześniej, wszystko zależy od okoliczności, czy gustu.

Warto decydować się na zabieg manicure, ponieważ lista jego zalet brzmi bardzo korzystnie:

– piękny, zadbany wygląd dłoni,

– wyrównana płytka paznokcia o pożądanym kształcie i wyglądzie,

– elegancki i zadbany efekt po usunięciu skórek,

– odżywione i wzmocnione paznokcie dzięki odżywkom,

– cudowny, idealnie nałożony kolor.

Pomimo tego, że zalet jest wiele, warto jeszcze raz przypomnieć o tej najważniejszej. Dłonie są wizytówką! Manicure czyni je pięknymi, a co za tym idzie sprawia, że kobieta wygląda na zadbaną i atrakcyjną.

Autor: http://dermline.pl/zabiegi/manicure-krakow/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *