Disney – filmy animowane

Filed in Dzieci by on 10 sierpnia 2017 0 Comments

Czy zastanawialiście się kiedyś co by było, gdyby któregoś dnia pan Walter Disney nie postanowił, że chce tworzyć filmy animowane? Czy świat bez ikony popkultury, jaką jest myszka Miki wyglądałby tak samo?

Ciężko wyobrazić sobie dzieciństwo bez Alicji w Krainie Czarów, Kaczora Donalda, Dalmatyńczyków, Króla Lwa, Małej Syrenki, a przede wszystkim bez wszystkich pięknych księżniczek! Na szczęście w 1923 dzięki braciom Disney – Waltowi i Royowi powstało małe studio animacyjne, wtedy jeszcze pod nazwą Disney Brothers Cartoon Studio, które dało początek wielkiej wytwórni, skupiającej w tym momencie kilka mniejszych i większych przedsiębiorstw. Tak powstała korporacja The Walt Disney Company czyli po prostu Disney. Jej głównym celem i zadaniem jest dawanie nam coraz to lepszych animacji, filmów i programów telewizyjnych.

Należy pamiętać, że Disney to nie tylko bajki, ale także filmy, programy i seriale dla młodzieży, takie jak chociażby Hannah Montana, High School Musical czy Camp Rock. Dla niektórych zdziwieniem może być, że także Marvel Studios tworzące świetne filmy o superbohaterach jest własnością Disneya. Korporacja była odpowiedzialna również za najbardziej kasowe hity ostatnich lat, którymi są chociażby Piraci z Karaibów czy Gwiezdne Wojny. Disney tworzy także programy typu reality show – między innymi Dom nie do poznania czy amerykanki Taniec z Gwiazdami. Jest to najbardziej znana i dochodowa firma zajmująca się kinematografią.

Bajki Disneya są piękne, ponadczasowe, zabawne, wciągające, mądre i uczą najmłodszych widzów społecznych zachowań. Warto więc pokazywać je dzieciom, przy czym z pewnością niejeden rodzic sam chętnie spędzi ten czas przed telewizorem wraz ze swoją pociechą.

Więcej o wytwórni Disneya znajdziesz w linku: https://www.filmy-animowane.pl/wytwornie/disney.html

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *