Otulacz bambusowy i jego rola w wyprawce niemowlęcej

Filed in Dzieci by on 22 lutego 2018 0 Comments

Przygotowanie wyprawki dla dziecka, jak również bieżące uzupełnianie niezbędnych jej elementów, to spore wyzwanie. Każda mama pragnie bowiem dokonać najlepszego wyboru rzeczy, które będą zarówno piękne, jak i funkcjonalne. A propozycji przecież nie brakuje. Warto zachować jednak zdrowy rozsądek i dokonać przemyślanych zakupów. Jednym z niezbędnych elementów, w który warto wyposażyć się w większej ilości już na samym początku, jest otulacz bambusowy.

Czym jest otulacz bambusowy?

W ostatnich latach szalenie modnym elementem wyprawki każdego dzidziusia jest otulacz bambusowy. Jest to rodzaj pieluszki wykonanej z tkaniny bambusowej, która wykazuje unikalne właściwości, znacznie lepsze od tradycyjnej bawełny. Cechą charakterystyczną tkaniny bambusowej jest po pierwsze jej niezwykła delikatność i miękkość, która jest odpowiednia nawet dla najdelikatniejszej skóry noworodka. Otulacz bambusowy jest również przewiewny, pozwalając naturalnie oddychać skórze dziecka, przy jednoczesnym utrzymywaniu komfortu termicznego. Tkaninę bambusową cechuje również hipoalergiczność oraz świetna wchłanialność wody. Wszystko to sprawia, że otulacze bambusowe są wszechstronne i można je wykorzystywać na wiele sposobów. W tym miejscu warto nadmienić, że producenci dokładają zwykle wszelkich starań, by tkanina z której szyją otulacze, posiadała odpowiednie certyfikaty ekologiczne.

W jaki sposób używać otulaczy bambusowych?

Jest co najmniej kilka możliwości i sposobów, w jaki możesz wykorzystać swój otulacz bambusowy. Po pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, służy on do otulania i owijania dziecka latem jak i w chłodne wieczory. Świetnie sprawdzi się też jako cienki kocyk, również do wózka. Z jednej strony chroni skórę dziecka przed promieniami słonecznymi, a z drugiej pozwala jej oddychać i nie prowadzi do przegrzania się. Otulacz świetnie spełnia rolę ręcznika, ponieważ szybko wchłania wodę z powierzchni ciała, które można osuszyć bez pocierania. Wystarczy delikatnie przykładać tkaninę do skóry dziecka. Unikalne hipoalergiczne właściwości sprawiają, że są odpowiednie nawet dla skóry atopowej. Wiele mam wykorzystuje otulacz również jako prześcieradło, gdyż tkania bambusowa, z której jest wykonany, nie wchłania brzydkich zapachów, przez co posłanie dziecka dłużej zachowuje świeżość. Czy ktoś jeszcze potrzebuje zachęty do zakupu? Otulacz 100% Bamboo to naprawdę dobra inwestycja.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *