dieta herbalife
Poznaj wygodne i skuteczne rozwiązania Diety HERBALIFE. Sprawdź jak rozpocząć stosowanie diety Herbalife. Zadzwoń tel 601 668 971
sklepdiety.pl

Przybory do szkoły dla pierwszoklasisty

Filed in Dzieci by on 14 lipca 2014 0 Comments

Pierwsza klasa to wielkie wydarzenie w życiu każdego dziecka i każdego rodzica. To takie symboliczne rozpoczęcie nowego okresu w życiu. Czasu, w którym czekają na dziecko i jego rodziców nowe wyzwania i zupełnie nowe obowiązkami. Pierwszym testem dla rodziców będzie przygotowanie wyprawki szkolnej, zakup podręczników oraz wszystkich przyborów szkolnych wymaganych przez program nauczania i samych nauczycieli. Testem dla dzieci jest większy zakres samodzielności, której będą uczyły się z czasem no i oczywiście pierwsze poważniejsze obowiązki związane z nauką i zadaniami domowymi.

Podstawowe przybory do szkoły, o jakie musi zatroszczyć się odpowiedzialny rodzić i których zakup wiąże się ze sporym wydatkiem finansowym to przede wszystkim: tornister, piórnik z wyposażeniem, obuwie na zmianę, strój gimnastyczny, a jeżeli program nauki przewiduje zajęcia na basenie, także strój kąpielowy. Druga, osobna grupa przyborów szkolnych to podręczniki. Od nowego roku ma obowiązywać jeden ministerialny podręcznik dla wszystkich pierwszoklasistów, zatem przynajmniej w tej kwestii rodzice mogą liczyć na spore odciążenie finansowe. Trzecia grupa przedmiotów to typowe przybory do szkoły, z których dziecko będzie korzystało także w kolejnych latach nauki. Będą to m.in. zeszyty – dla pierwszaków potrzebne będą zeszyty 16 kartkowe (dwa zeszyty w linię, jeden w kratkę) i jeden 60 kartkowy zeszyt gładki, a także blok rysunkowy, blok techniczny, papier kolorowy, kolorowa bibuła, farbki plakatowe i pędzelki, plastelina, kredki świecowe i ołówkowe, miękkie ołówki, temperówka, gumka, nożyczki, klej, najlepiej w sztyfcie, linijka, pióro lub długopis kulkowy – w zależności od wskazań nauczyciela. Przyda się również teczka na rysunki i prace dziecka czy podkładka do malowania, wyklejania lub lepienia plasteliny. O konieczności ewentualnego zakupu dodatkowych przedmiotów powinien poinformować nauczyciel dziecka.

Wybierając konkretne przybory do szkoły warto kierować się nie tylko ich ceną i wyglądem – atrakcyjny wygląd przedmiotów jest bardzo ważny, szczególnie dla najmłodszych dzieci – ale i praktycznym ich zastosowaniem, funkcjonalnością oraz jakością. Dobrze zatem kupować rzeczy, z których dziecku będzie łatwo korzystać. Dobrej jakości kredki, które nie będą się co chwile łamać, nożyczki z półokrągłym ostrzem i jego plastikowym zabezpieczeniem dla większego bezpieczeństwa dziecka, klej w sztyfcie, którego nie trzeba wyciskać z tubki i rozprowadzać palcami, korektor, dzięki któremu łatwo pozbyć się kleksów i błędnych zapisów w zeszycie czy lekki, dopasowany do wzrostu dziecka tornister, który nie będzie obciążał jego pleców.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *