Wybieramy spodnie ciążowe

Filed in Uroda by on 13 grudnia 2017 0 Comments

Sylwetka przyszłej mamy zmienia się diametralnie. Aby zatem zapewnić jej komfort podczas tych szczególnych dziewięciu miesięcy, potrzebna będzie specjalna odzież, dostosowana do powiększającego się brzuszka. Spodnie ciążowe są jednymi z chętniej wybieranych, jeśli chodzi o garderobę ciężarnej. Ich unikatowa konstrukcja, obejmująca specjalny pas na wysokości brzucha, ma zapewnić wygodę.

Od kiedy nosić?

dziecko obejmujące brzuch ciężarnej mamyNa to pytanie nie ma w zasadzie jednej, konkretnej odpowiedzi, gdyż tak, jak różne są ciąże wielu kobiet, tak równie odmienne są ich sylwetki. Niektóre panie zaczną nosić spodnie ciążowe już w drugim miesiącu, podczas gdy inne do końca drugiego trymestru będą mieściły się w dotychczasowo użytkowanej odzieży. Wszystko zależy od intensywności przybierania na wadze, jednak podstawowym wyznacznikiem tychże zmian musi być samopoczucie przyszłej mamy. Jeśli ta stwierdzi, że używane do tej pory ubrania zaczynają powodować ucisk, to znaczy, że przyszła pora na wymianę garderoby.

Spodnie ciążowe i dostępne fasony

Dostępne w sprzedaży fasony spodni przeznaczonych dla pań przy nadziei, są imponujące, co widać chociażby na stronie: https://cangaroo.pl/pl/spodnie-ciazowe. Do wyboru bowiem są zarówno modele z nieśmiertelnego jeansu, przewiewnego lnu, zapewniającego komfort termiczny sztruksu czy rozciągliwych dzianin. Naprawdę jest w czym wybierać i każda, nawet najbardziej wybredna przyszła mama będzie w stanie wybrać spodnie ciążowe, które najlepiej spełnią jej osobiste oczekiwania. Bez względu na to, który ostatecznie model wybierzemy, możemy być pewni, że zapewni komfort i wygodę. Zastosowany bowiem specjalny system dopasowania do ciała, okaże się niezastąpiony na wszystkich etapach ciąży. Warto jednak pamiętać, aby nie wybierać fasonów nazbyt dopasowanych i produkowanych ze sztucznych, nieoddychających materiałów.

Dobieramy rozmiar

Warto podkreślić (dla niewtajemniczonych), że odzież ciążowa jest tak skonstruowana, aby rosnąć razem z ciążowym brzuszkiem. Innymi słowy, musi należycie spełnić swoje zadania od początku, aż do jej końca. Producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu pań, stosują taką samą rozmiarówkę, jak w przypadku tradycyjnych spodni ciążowych, ułatwiając tym samym ostateczny ich wybór. Jedynie w przypadku ciąży mnogiej, warto zdecydować się na zakup rozmiaru większego niż zawsze.

Ich grubość i rodzaj materiału użytego do produkcji warto dopasować względem panujących warunków atmosferycznych. Aby uchronić się przed reakcją uczuleniową, wybierajmy ubrania wykonane z naturalnych, oddychających materiałów. Skóra w ciąży jest niezwykle wrażliwa!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *