Kuchnia na zamówienie w stylu wabi-sabi

Filed in Dom by on 18 czerwca 2019 0 Comments

Meble kuchenne na zamówienie najczęściej stanowią odzwierciedlenie aktualnie panujących trendów. Białe, wręcz sterylne wnętrza, zostały wyparte przez aranżacje bogate w odcienie szarości, drewniane dekory i intensywne zielenie z dodatkiem morskiego błękitu. Elegancki sznyt podkreśliły miedziane lub złote dodatki. Niemiecka kuchnia na wymiar nabrała kolorów i bardziej zróżnicowanego charakteru.

Stopniowe odchodzenie od uporządkowanych aranżacji zapoczątkował nurt hygge, który stawiał na pierwszym miejscu prostotę oraz intymny, przytulny nastrój. Dopełnił także, równie popularny, styl skandynawski. Wabi-sabi, filozofia pochodząca z Japonii, idzie jeszcze dalej: odsłania piękno w nieperfekcyjnych przedmiotach. Możemy pozwolić sobie na niedoskonałość, ponieważ to ona jest istotą nowego trendu.

Kuchnia na wymiar Poznań, utrzymana w nurcie wabi-sabi, będzie swą kolorystyką nawiązywać do barw ziemi. Bazę mogą stanowić dekory drewniane lub powierzchnie o strukturze kamienia. Niezwykle cenne podczas projektowania okażą się blaty lub fronty kuchenne z widocznymi pęknięciami oraz zarysowanym usłojeniem. Ponownie dostrzeżemy, że zabudowa kuchenna to przede wszystkim kawałek solidnego rzemiosła. Przygotowując projekt kuchni warto pochylić się nad każdym szczegółem zabudowy.

Odejście od uporządkowanych aranżacji, których nie brakuje w katalogach wnętrzarskich, umożliwi spersonalizowanie przestrzeni. Aneks kuchenny z drewnianymi dodatkami, ręcznie wykonaną ceramiką oraz wiklinowymi dodatkami będzie miejscem przyjaznym dla wszystkich domowników. Niedoskonałość otaczających nas przedmiotów pozwoli dostrzec wartość tam, gdzie widzieliśmy wcześniej skazę.

Kuchnia wykonana na zamówienie umożliwia także wpasowanie w jej przestrzeń mebli nadszarpniętych zębem czasu. Wkomponowanie ich w projekt mebli kuchennych to ukłon w stronę przeszłości. Pozostawione ślady użytkowania pozwolą snuć niezliczone historie dotyczące poprzednich użytkowników.

Salon niemieckich mebli kuchennych Przeźmierowo jest idealnym miejscem, by przedyskutować każdy detal związany z zamówieniem. Wybierając wabi-sabi jako główny styl w naszym wnętrzu warto wyjść od odpowiedniego doboru tekstur. Kluczem niech będzie prostota oraz naturalność. Warto także sięgnąć po materiały z recyklingu. Niech japońska filozofia będzie kojącym antidotum na idealne wnętrza oraz perfekcjonizm. Kuchnia na zamówienie odzwierciedli wówczas nasze wnętrze oraz zasady, które przyświecają nam w codziennym życiu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *