Wskutek wielu chorób oraz urazów można doznać stałych problemów urologicznych, związanych między innymi z nietrzymaniem moczu. Są one nie tylko uciążliwe dla samej osoby, ale przede wszystkim krępujące oraz powodujące wysoki poziom dyskomfortu. Również u pacjentów leżących, którzy nie są w stanie o własnych siłach skorzystać z ubikacji, albo nie kontrolują oddawania moczu, niezbędne jest zastosowanie rozwiązania, które pozwoli na utrzymanie higieny, komfortu i czystości wokół chorego. We wszystkich tych przypadkach doskonale sprawdzają się pieluchomajtki.
W aptekach oraz drogeriach jest obecnie bardzo wysoki wybór różnego rodzaju podkładów higienicznych czy wkładek. Niestety, nie zawsze spełniają one oczekiwania ich użytkowników oraz opiekunów pacjentów, którzy potrzebują ich na co dzień. Z tego powodu wielu specjalistów poleca pieluchomajtki, jako rozwiązanie pośrednie, ale bardzo wygodne i komfortowe zarówno dla opiekuna, który musi zajmować się utrzymaniem higieny ciała chorego, jak i dla samej osoby cierpiącej na nietrzymanie moczu.
Aby pieluchomajtki sprawdziły się na co dzień, trzeba je odpowiednio dobrać. Prócz wyboru firmy, która bardziej nam odpowiada – najczęściej dzieje się to metodą prób i błędów – ważny jest dobór odpowiedniej chłonności produktu oraz jego rozmiaru. Zazwyczaj na opakowaniach produktów firmowych znajduje się tabela rozmiarów, która pozwala na wybór rozmiaru w pasie oraz w biodrach pacjenta. W ten sposób bez większych problemów można dopasować odpowiedni rozmiar bielizny chłonnej. Jest to szczególnie istotne, ponieważ zarówno dla pacjentów leżących, jak i aktywnych wykorzystanie złego rozmiaru pieluchomajtek może skończyć się nieprzyjemnymi dolegliwościami oraz niekomfortowymi sytuacjami. Zbyt duży rozmiar bielizny sprawia, że przestaje być ona szczelna, co dla odmiany powoduje rozmaite przecieki na bieliznę i ubranie. Za mały rozmiar z kolei powoduje nieprzyjemny ucisk, również u pacjentów leżących, gdzie skóra jest bardziej wrażliwa na podrażnienia oraz znacznie trudniej się goi.
Istotną sprawą jest również wybór odpowiedniej chłonności produktu. Trzeba zdawać sobie sprawę, że wraz ze wzrostem chłonności pieluchomajtek wzrasta również ich powierzchnia oraz grubość. Sprawia to, że bielizna chłonna może być bardziej widoczna spod ubrania, co z pewnością nie zadowoli osób aktywnych. Z tego powodu dobrze jest kierować się zaleceniami producenta, znajdującymi się na opakowaniach produktu.
Ostatnia kwestia to sposób zakładania bielizny chłonnej. Istnieje bielizna zapinana jak pieluchy dla niemowląt, na rzepy czy paski z klejem okalające biodra. Dla osób aktywniejszych, biorących udział w rehabilitacji ruchowej przydadzą się jednak produkty zakładane jak normalne majtki, z elastycznymi bokami.
To już nie ta jakość, co kiedyś cerata+tetra 🙂