Meble kuchenne na wymiar w przestrzeni loftowej.

Filed in Dom by on 27 marca 2019 0 Comments

Współczesny trend loft to nowoczesne odwzorowanie pierwotnego charakteru przestrzeni budynków pofabrycznych. Wysokie, otwarte powierzchnie z przeszklonymi ścianami z okien, metalowe słupy i odkryty budulec to inspiracja dla dzisiejszych wnętrz. W naszych mieszkaniach główną ideę loftu czyli dużą wspólną przestrzeń mieszkalną odnajdujemy przede wszystkim w części dziennej gdzie kuchnia z meblami kuchennymi na wymiar, jadalnia, miejsce do pracy i wypoczynku stanowią jedność więcej informacji na stronie internetowej meble kuchenne na wymiar Toruń

Wnętrze w klimacie loftowym to otwarta przestrzeń, jednak podzielona na strefy, by zapewnić użytkownikom potrzebną prywatność. Rolą projektanta jest tu odpowiednie wymodelowanie przestrzeni, a sprzyjają temu meble, które dzielą symbolicznie – otwarte regały, komody, wygodne sofy i fotele z wysokimi oparciami by stworzyć przytulny kąt wypoczynkowy. W zabudowie z meblami kuchennymi na wymiar zastosowanie znajdzie wyspa rozdzielająca przestrzeń na strefę kuchni i jadalni.

Wnętrza loftowe opierają się w kompozycji na prostych urbanistycznych materiałach. Meble kuchenne na wymiar są integralną częścią całego pomieszczenia, użycie spójnych materiałów wykończeniowych jest więc niezwykle ważne. Loft to trend awangardowy, jednak materiały, z których korzystamy tworząc w tym stylu znane są nam wszystkim – beton, stal, szkło, pojawia się także drewno. Użyte w odpowiednich proporcjach pomogą nadać przytulności surowemu z natury loftowemu wnętrzu.

Kuchnia zagospodarowana na planie otwartym powinna spełniać swoją podstawową rolę – być miejscem gdzie wygodnie przyrządzić można posiłek. Meble kuchenne na wymiar w stylu loft planujemy zazwyczaj jako zabudowę wysoką kryjącą sprzęty typu lodówka, piekarnik, zmywarka oraz wyspę z blatem roboczym, zlewem i płytą grzejną. Materiałem bazowym może zostać tutaj beton lub stal – fronty w takim wykończeniu wniosą urok surowego loftu. By nadać wnętrzu z meblami kuchennymi na wymiar charakteru, ale i niezaprzeczalnej przytulności na ścianach możemy położyć czerwoną cegłę, a jako płytę roboczą zastosować kamień lub drewno. Kamień podkreśli charakter industrialny, drewno złagodzi ten efekt dodając wnętrzu jeszcze więcej ciepła. Dopełnieniem całości jest dobranie wykończenia sprzętów agd – stal będzie tutaj najpopularniejszym z rozwiązań, jednak sprawdzą się także czarne sprzęty.

Jak widać przepis na loftową kuchnię jest prosty – kompilacja betonu, stali, drewna i ciepłych kolorów pozwala stworzyć niepowtarzalne wnętrze z meblami kuchennymi na wymiar dające komfortową i wygodną przestrzeń do życia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *