Różnorodność marki Purina

Filed in Fauna i Flora by on 18 marca 2016 0 Comments

Choć każdy właściciel chciałby karmić swojego czworonoga odpowiednią dla niego karmą, to jednak nie zawsze jest to możliwe. Czasami zdarza się, że musimy – z uwagi na finansowe ograniczenia – wybrać karmę, która jest korzystna dla naszego portfela. Jeśli nie chcemy jednocześnie zmieniać producenta i narażać psa na często zmiany, to mamy do wyboru kilka firm, które nas przed tym ochronią.

Firma Purina dog tworzy karmy dla zwierząt domowych – zarówno psów, jak i kotów. W ramach koncernu Nestle tworzone są odpowiednie dla zwierząt formy pożywienia, które mają zapewnić domowym pupilom życie w dobrej kondycji oraz zdrowiu. Produkty tej marki podzielone zostały na kilka różnych półek jakościowych i cenowych, które powinien znać każdy jej wielbiciel.

Purina dogPurina Friskies i Darling

Najtańsza karma i jedna z najniższych półek cenowych to oferta dla tych, którzy np. gotują psu posiłki czy chcą znaleźć tanie zastępstwo dla lepszego jakościowo żywienia. Karma dostarcza 100% zapotrzebowania na białko niezbędne w psiej diecie, a dodatkowo jest również korzystna cenowo i przystosowana do czworonogów w różnym wieku oraz o różnych potrzebach.

Purina dog Darling to żywienie dodatkowo karmami mokrymi, porcjowanymi w puszkach. Taka alternatywa sprawdzi się np. dla psów podwórkowych, jako dodatek do ciepłego posiłku w zimie. To również dobre rozwiązanie, gdy chcemy zabezpieczyć na dłuższy okres psy potrzebujące sporej dawki jedzenia, np. przebywające w punktach przetrzymań. Takie karmy mogą być tymczasową alternatywą w razie braku gotówki – są zbilansowane, choć składniki nie są z najwyższych półek.

Purina Dog Chow

Ta karma stanowi nieco lepszą półkę jakościową, zwłaszcza jeśli chodzi o składniki. Jest kompletnie zbilansowana oraz dostosowana dla psów w konkretnym wieku czy o konkretnych potrzebach. Kilka różnych smaków przekłada się na oczekiwania wymagających psów. Karma ta jest dostępna jedynie w sklepach zoologicznych, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, dzięki czemu można ją nabywać z pewnego źródła. Purina Dog Chow stanowi ciekawą alternatywę dla innych karm z tej samej półki.

Purina Pro Plan

Purina Pro Plan to nieco wyższa jakość niż w przypadku Puriny Dog Chow. Karma jest zbilansowana dla konkretnych czworonogów, nie tylko uszeregowanych względem wieku, ale również i potrzeb wynikających m.in. z rasy czy charakteru i aktywności. Karmy pozytywnie mają wpływać na układ pokarmowy, przeciwdziałać wolnym rodnikom, a tym samym spowalniać procesy starzenia. Karma dla szczeniąt dodatkowo gwarantuje zwiększoną siłę układu immunologicznego, dzięki czemu szczenię jest mniej podatne na choroby w trakcie luki immunologicznej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *