Jak wybrać karmę dla psa?

Filed in Zwierzęta by on 21 marca 2015 0 Comments
brit dla dużych dorosłych psów

Karma Brit Adult Large

Rynek zoologiczny przesycony jest rozmaitymi karmami, które mogą smakować czworonogom i przykładać się do ich zdrowia. Niestety, nie wszyscy właściciele zdają sobie sprawę z tego, że karmy dla psów mogą również być niezdrowe, podobnie jak sztucznie przygotowane jedzenie dla ludzi. Z tego powodu dobrze jest decydować się na marki znane, które niekoniecznie znajdziemy w marketach, ale które możemy kupić w sklepach zoologicznych stacjonarnych i internetowych. Do takich marek należy między innymi marka  Brit.

Zwierzęta są bardzo wymagające, jeśli właściciel dopuści do tego, aby mogły wybrzydzać przy posiłkach. Nastawienie, w którym oferujemy psu w misce jedzenie przez cały czas, a potem zamartwiamy się, że je za mało, jest szkodliwe zarówno dla przyzwyczajeń zwierzęcia, jak i jego zdrowia – oraz naszego portfela. Pełnowartościowa karma Brit jest w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby zwierzaka, jeśli podaje się ją zgodnie z tabelą zawartą na opakowaniu, zaś porcję dzienną rozbija na kilka różnych posiłków. Zwierzę zazwyczaj nie jest w stanie zjeść bez szkody dla swojego zdrowia więcej, niż wskazuje miara – na dłuższą metę będzie to bowiem oznaczało problemy z trawieniem, zaburzenia metabolizmu, nadwagę czy przejadanie się i wymioty.

Istotną sprawą jest, aby dopasować karmę do potrzeb zwierzęcia. Starszy pies nie będzie potrzebował jedzenia tak kalorycznego jak pies młody, który jest w pełni sił i bez problemu może biegać na długim spacerze. W takim przypadku marka Brit przygotowała rozmaite linie karmy, które mają różny indeks kaloryczny – dzięki temu mogą być dopasowane do zwierzaków w różnym wieku, o różnym stanie zdrowia oraz aktywności. Co więcej, istnieje również linia karm Brit Care, która pozwala na podawanie psu karmy wysokowartościowej, bez zawartości zboża – to sprzyja zmniejszonemu ryzyku pojawienia się alergii. Co więcej, karma bez zbóż jest również lepiej trawiona przez psa, dzięki czemu więcej składników odżywczych z mniejszej porcji karmy przyswaja się pozytywnie dla organizmu, stanowiąc elementy budulcowe albo zapewniające energię.

Duży wybór karm Brit pozwala na wybranie nie tylko odpowiedniej kaloryczności karmy, ale również właściwego smaku. Istnieje coraz więcej przypadków alergii u czworonogów, dlatego istotne jest, aby źródłem białka było nie tylko mięso drobiowe, ale również jagnięcina czy ryba. Niektóre psy po prostu preferują zmiany karmy, również pod względem smaków, dlatego warto znaleźć taką karmę tej marki, która pasuje psu pod względem smaku, a nam – pod względem jakości i ceny.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *