Gitara akustyczna (jeśli w Twojej sytuacji jest to gitara klasyczna to pokazane reguły również dla Ciebie będą przydatne) stała się już Twoją własnością, okazuje się, że ku Twojemu zdziwieniu bez ćwiczeń nie umiesz na niej „brzdąkać?
Prawda jest taka, że jedynie posiadanie gitary samo wszystkiego nie załatwia – trzeba wiedzieć w jaki sposób na niej skutecznie praktykować, żeby widzieć prawie natychmiastowe rezultaty. O tym właśnie będzie w tym króciutkim artykule.
Cel – po „kiego grzyba” potrzebna Ci gitara akustyczna / klasyczna
Rozpoczynającym etapem jest określenie jak i co chcesz grać – tzn. czy zamierzasz grać telewizyjne przeboje na imprezie czy solówki metalowe.
Jak Twój wybór to gitara akustyczna to zapewne bardziej skłaniasz się w tej chwili ku graniu chwytów. Nie mniej jednak musimy na początku ustalić co i w jaki sposób chcemy grać.
Droga
Jeśli już wiemy gdzie pragniemy dojść to musimy wybrać optymalną drogę. Jak pragniesz na akustyku grać chwyty to będziesz w inny sposób ćwiczyć niż jeślibyś chciał grać „enter sandman” na gitarze elektrycznej.
Tutaj pomocne będą Ci szkółki gitarowe lub nauczyciel – trzymając się wspomnianej analogi: ktoś, kto pokaże Ci dobrą drogę. Z tego właśnie powodu prowadzę moją stronę i tworzę kursy gitarowe.
Jeśli zamierzasz grać popularne piosenki to z całą pewnością musisz nauczyć się chwytów gitarowych. Tak więc to będzie droga, którą wybierzemy w tym przypadku.
Realizacja
Teraz wiemy jak i co chcemy grać oraz jakim sposobem do tego dojdziemy.
Czeka nas trzeci krok – ćwiczenie! Gitara akustyczna sama z siebie nie nauczy Cię grać – potrzebujesz znać właściwe ćwiczenia i ćwiczyć je systematycznie, a efekty przyjdą.
No i znowu niezbędny jest kurs bądź nauczyciel. Bez sensu jest wynajdywać koła po raz kolejny i metodą prób i błędów szukać efektywnych ćwiczeń, lepiej posłuchać kogoś, kto już doszedł tam gdzie my pragniemy dojść.
Podsumowując: gitara akustyczna bądź gitara klasyczna to naprawdę cudowne instrumenty, ale musisz włożyć wysiłek, aby to piękno z nich umieć wydobyć. Poprzez podejście „z głową” do ćwiczenia możesz w niedługim czasie osiągnąć dobre efekty – sekretem jest właściwy dobór ćwiczeń i nie popełnianie częstych błędów.
Tak więc bierz gitarę do ręki i rozpocznij grać. Zapamiętaj, że rezultaty nie pojawią się jutro czy pojutrze, ale też nie trzeba na nie wyczekiwać siedem lat. Powinieneś widzieć z tygodnia na tydzień duże efekty. Życzę Ci powodzenia – zakasaj rękawy i do pracy! Każdy może sprawnie grać na gitarze.