Listonoszka – do jakich stylizacji nosić?

Filed in Uroda by on 31 października 2017 0 Comments

Wśród wielu torebek, które znajdują się w kobiecej szafie, jest jedna, do której my, kobiety, wracamy szczególnie chętnie. Jest to oczywiście torba listonoszka, która w jednym modelu kryje wiele różnych odmian. Torba tego rodzaju świetnie sprawdza się zarówno do stroju codziennego, jak również do pracy czy na wyjazd z przyjaciółmi. Zależnie od rozmiarów, możemy nosić ją w różnych sytuacjach.

Po pierwsze warto zdawać sobie sprawę z tego, że torba listonoszka jest zwykle określeniem tylko rodzaju torby. Jest to torba noszona na długim ramieniu, które przekładamy najpierw przez głowę i zawieszamy w ten sposób torbę w skosie. Jej nazwa pochodzi rzecz jasna od listonoszy, którzy zwykle noszą tego rodzaju torby wypełnione listami i innymi, ważnymi przesyłkami.

Dobra na co dzień

torba listonoszkaPrzede wszystkim niewielkich rozmiarów torba listonoszka świetnie sprawdzi się zwłaszcza, gdy poszukujemy poręcznej torebki na co dzień. Będzie ona świetna w sytuacji, gdy chcemy mieć pod ręką podstawowe rzeczy, m.in. telefon komórkowy, portfel oraz klucze czy dokumenty do samochodu. Taka listonoszka jest lekka i możemy dobrać ją nawet stosownie do pory roku. Jesienią i zimą lepiej sprawdzą się listonoszki z ekoskóry i skóry naturalnej, zaś wiosną i latem możemy zainwestować w te, które są wykonane z kolorowych materiałów czy naturalnych elementów, np. z częścią plecionych wstawek. Do własnych preferencji możemy też dobrać rozmiary; niektóre torebki, dzięki zamkom wszytym w zewnętrzną krawędź, mogą być powiększone na szerokość w razie potrzeby.

Na studia i do pracy

Jeśli lubimy wyglądać bardziej elegancko albo klasycznie w miejscu pracy czy na uczelni, torba listonoszka doskonale dopełni tego rodzaju stylizacji. W takiej sytuacji dobrze jest wybierać torby przede wszystkim z materiałów bardziej szlachetnych, zwłaszcza skóry, gdy ma ona pasować np. do szpilek. Dobrze wyglądać będzie przede wszystkim torba w stonowanych kolorach, np. czerniach i brązach, jednak – o ile mamy odwagę nosić też inne barwy – czerwienie mogą prezentować się równie dobrze. W takiej sytuacji warto jednak zadbać, aby torba miała format mieszczący A4, czyli podstawowe książki czy też wielkoformatowe notatniki albo… laptopa!

Dobrze wybrana torba listonoszka może nam służyć we wszystkie pory roku, a także niezależnie od naszych stylizacji. Jeśli zależy nam na tym, aby była ona ciekawa pod względem wyglądu czy nietypowa, jeśli chodzi o model, możemy prześledzić najnowsze propozycje z wybiegów mody lub sklepów internetowych, np. tutaj: https://www.pariso.pl/pol_m_Torby_Torby-listonoszki-157.html. Tam na pewno znajdziemy coś idealnego dla siebie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *