Jak ważna jest odpowiednia flota w firmie transportowej

Filed in Biznes by on 7 stycznia 2020 0 Comments

Wybór odpowiedniej firmy transportowo-spedycyjnej nie należy do łatwych zadań. Istnieje wiele cech, które powinna spełniać idealna firma świadcząca usługi w dziedzinie transportu międzynarodowego i krajowego. Wśród takich cech można wymienić pozytywne opinie od zadowolonych klientów, wyszkolona i wyspecjalizowana kadra, kompleksowe podejście do klienta, posiadanie ubezpieczenia przewożonego towaru czy możliwość stałego monitorowania trasy przewozu powierzonego towaru.

Oczywiście kryterium wyboru odpowiedniej firmy transportowej to również konkurencyjne ceny, terminowe wykonywanie zleceń, odpowiedzialność i poczucie zaufania. Ta ostatnia cecha jest niezwykle istotna, ponieważ warto pamiętać, że firmy świadczące usługi transportowe i spedycyjne to jedni z naszych ważniejszych partnerów biznesowych, od których niejednokrotnie zależy sukces naszej firmy, dlatego tak ważny jest bezpieczny i bezproblemowy przewóz powierzonego przez nas towaru. Ponadto, jedną z istotniejszych cech przy wyborze firmy transportowej to również nowoczesna i rozbudowana flota, która jest w stanie zaoferować kompleksowe usługi przewozu towarów o różnych gabarytach. Tylko dzięki temu firma będzie w stanie sprostać wszystkim naszym oczekiwaniom.

Jakie można wymienić rodzaje naczep?

Przy wyborze firmy transportowo-spedycyjnej warto zapoznać się z informacjami na temat floty, którą dysponuje dana firma. Wśród oferowanych pojazdów można wyróżnić wiele rodzajów aut. Jednym z istotniejszych elementów floty są różne rodzaje naczep. Naczepa to osobny pojazd, bez własnego napędu, przyłączony do auta zazwyczaj za pomocą haka.

Najbardziej powszechnym rodzajem naczep są naczepy uniwersalne przeznaczone do przewozu praktycznie każdego rodzaju towaru. Jej boki w zależności od potrzeb mogą być zakryte kurtyną lub firaną, które ułatwiają załadunek oraz sprawdzenie towaru, a dodatkowo stanowią dostateczne zabezpieczenie przewożonego towaru. Naczepy uniwersalne należą do bardzo cenionych za swój szeroki zakres zastosowania.

Kolejnym rodzajem naczep są naczepy typu chłodnie, służące do przewozu towaru w konkretnej, niskiej i stałej temperaturze. Funkcja ustabilizowanej i niskiej temperatury jest możliwa dzięki wbudowanym agregatom chłodniczym posiadającym odpowiednie termostaty. Naczepy typu chłodnie wykorzystywane są zazwyczaj do przewozu leków w przemyśle farmaceutycznym lub niektórych rodzajów towaru w przemyśle spożywczym.

Wśród rodzajów naczep warto również wspomnieć o naczepach przeznaczonych do transportu towarów wielogabarytowych. Są to platformy, autotransportery czy autolawety. Pierwsze z wymienionych to niskopodwoziowe naczepy otwarte z obu stron. Dwa pozostałe rodzaje charakteryzują się możliwością załadunku towarów na dwóch poziomach.

Można wymienić także naczepy, które są przeznaczone do konkretnych, specjalnych zleceń. Mowa tutaj przede wszystkim o wywrotkach umożliwiających przewóz na przykład towarów sypkich poprzez unoszoną naczepę. W przypadku transportu maszyn można natomiast wykorzystać naczepy z ruchomą podłogą pomocną przy samodzielnym załadunku i rozładunku towaru.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *