Dodatki niezbędne dla eleganckiego mężczyzny

Filed in Uroda by on 18 września 2017 0 Comments

W życiu każdego mężczyzny przychodzi taka chwila, że musi wyglądać elegancko – różne uroczystości, a także spotkania biznesowe wymagają nienagannej prezencji. Obok jednak podstawy, jakim jest garnitur czy buty, zwróć uwagę na dodatki. Bo to właśnie dodatki wpływają na odbiór całej stylizacji.

Wybór paska do spodni

Nawet najlepiej dopasowane spodnie od garnituru prezentują się zdecydowanie bardziej elegancko, gdyż mężczyzna założy pasek. Paski skórzane męskie znaleźć można w każdym sklepie z modą dla mężczyzn. Jak jednak wybrać ten odpowiedni? Subtelny i niekrzykliwy. Dobrej jakości i wytrzymały. Przede wszystkim zwróć uwagę na jakość skóry oraz jej wykończenie. Mocna i lekko sztywna wykończona mocnymi nitkami sprawi, że pasek nie tylko zagości w Twojej szafie na dłużej. Przede wszystkim sam jego wygląd będzie świadczył o jakości.

pasek skórzany męski

Nie każdy pasek jest uniwersalny. Wbrew pozorom takie aspekty, jak jego długość i szerokość mają znaczenie. Dobrej jakości paski skórzane męskie nie powinny się rozciągać. Wybierz więc taką długość, aby pasek nie był za krótki, ani za długi. Optymalna długość to taka do 20 cm po włożeniu za szlufkę. Do spodni garniturowych najlepiej dopasujesz pasek odrobinę węższy niż szlufki. Jeśli pasek będzie zbyt gruby, walory estetyczne nie będą najlepsze.

Kolejnym aspektem jest oczywiście kolor. Tutaj najlepiej wybrać klasyczną czerń lub głęboki i ciemny brąz, który dobrze będzie wyglądał w zestawieniu z granatowym garniturem. Zwróć również uwagę na klamrę – powinna być subtelna i wyrafinowana.

Muszka czy krawat?

To jedno z odwiecznych pytań, jakie zadają sobie mężczyźni dobierając dodatki do eleganckiej stylizacji. Zwykle przyjmuje się, że krawat jest bardziej uniwersalny, gdyż pasuje zarówno na spotkanie biznesowe, jak i na własny ślub. Mnogość dostępnych wzorów i fasonów sprawia, że każdy mężczyzna może znaleźć idealny dla siebie krawat. Muszka natomiast jest bardziej zalecana na wielkie uroczystości: odbierasz nagrodę, jak Człowiek Roku? A może stajesz na ślubnym kobiercu? Bez względu na okazję jedno jest pewne, muszka to podkreślenie Twojego charakteru.

Poszetka

Retro styl wraca do łask już od kilku sezonów. Jedną z powracających jest moda na poszetki. Gustowne, eleganckie lub te o zwariowanych wzorach. Wyraź siebie i pokaż, jaki jesteś dzięki temu drobnemu elementowi Twojej stylizacji.

Paski skórzane męskie, muszki, krawaty i poszetki to tylko część dodatków, jakie mężczyzna powinien mieć do eleganckich stylizacji. Najważniejsze by zachować swobodę i pokazać swój charakter w każdym elemencie całego look’u.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *