Kosmetyki z biszofitem – cud natury do Twojej dyspozycji.

Filed in Biznes by on 13 grudnia 2012 0 Comments

Jeszcze bardzo niedawno nasze babcie powtarzały, iż najlepszym specyfikiem, który należy stosować to szare mydło i krem Nivea. Może i jest w tym trochę racji, bo i mnóstwa różnych podejrzanych substancji nie zawierają, ale czy w jakiś pozytywny i odżywiający sposób oddziałują na nasz organizm? Współcześnie na półkach drogerii boimy się wręcz być zasypani przez przeróżne specyfiki, jednak czy znane marki i długie składy chemiczne gwarantują nam poprawę kondycji zdrowotnej, nie mówiąc już o wyglądzie np. skóry? Otóż coraz modniejsze, i słusznie, staje się ostatnimi czasy poszukiwanie ekologicznych i naturalnych źródeł tak produktów spożywczych, jak i kosmetyków, tkanin czy też mebli. Co więc zrobić, gdy natura obdarzyła nas hojnie minerałem tak bogatym, iż wszelkie skomplikowane mikstury o absolutnie wysokich cenach mogę się, mówiąc prostymi słowy, schować.

Kosmetyki z biszofitem – dobrodziejstwo sprzed milionów lat.

Biszofit to minerał, który został tak nazwany od swojego odkrywcy, Gustawa Bishofa, aktualnie jego najbogatsze i najkorzystniejsze w użyciu złoża znajdują się na Ukrainie w okolicach Połtawy. Pokryty przez osady mineralne, powstał miliony lat temu w wodach prehistorycznego morza. Kosmetyki z biszofitem można porównać do odżywczego zbombardowania magnezem, którego zastosowanie bardzo szerokie i efektywne przy wielu kuracjach. Co więcej, przyswajalność ludzkiego organizmu minerałów zawartych w biszoficie jest praktycznie stuprocentowe. Biszofit, oprócz magnezu, jest więc źródłem boru, bromu, cynku, jodu, manganu, potasu, wapnia, żelaza i innych.

Kosmetyki z biszofitem – paleta wielu możliwości.

Mówiąc o zastosowanie tego minerału, można wspomnieć o wielu wymiarach jego zastosowania. Może stanowić środek zarówno, do zastosowania zewnętrznego, jak i wewnątrz naszego ciała – do picia. Jeśli natomiast wspomnieć o właściwościach w masażu i kąpieli, trudno o tym pisać. Należy wypróbować – kiedy jesteśmy potłuczeni lub mamy nadwerężone stawy – należy zastosować terapię biszofitem i możemy być pewni, iż efekty będą zdumiewające. Jeśli natomiast mamy ochotę po prostu odetchnąć po ciężkim dniu, nie ma lepszego sposobu na relaks i odzyskanie sił niż kąpiel w preparacie do zastosowania w wannie, sporządzonego właśnie z biszofitu.

Najcudowniejszym chyba aspektem jest to, że kosmetyki z biszofitem są opracowane zgodnie z naturą – nie ma chyba lepszego sposobu nadobne samopoczucie i odbudowę, niż skorzystanie z daru prosto z ziemi, jaka pamięta jeszcze czasy permu. A jak tu nie zaufać matce naturze? Coraz więcej osób jest uczulonych na składniki kosmetyków, a ponadto wiele z nich, pomimo braku odpowiedniej informacji na etykiecie, działa niekorzystniej na cały nasz organizm.

Łącząc więc mądrość naszych babć z minerałami prosto z ziemi, powiedzmy nie chemicznym substancjom dla naszego organizmu! Przyroda to najbardziej naturalne środowisko człowieka, korzystajmy więc z niego.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *