Życie w świecie nowoczesnych technologii

Filed in Biznes by on 17 marca 2013 0 Comments

Żyjemy w społeczeństwie ciągłego pędu. Rozwój nowoczesnych technologii następuje w gigantycznym tempie. Coraz trudniej wyselekcjonować z ogromu informacji te naprawdę istotne. Coraz trudniej zdecydować, które z tych tak wielu ważnych informacji zachować i zapamiętać. Dlatego często ludzie uciekają do starych, sprawdzonych metod.

Przeznaczenie agregatów prądotwórczych

Bo któż tak naprawdę zyskuje mądrość? Biegły informatyk, który napisał genialny program ale z roztargnienia nie zapisał go w odpowiednim momencie i traci wszystkie dane w wyniku awarii prądu? (Skądinąd informatycy powinni zaopatrywać swoje pracownie w agregaty prądotwórcze, chroniące ich pracę w wypadku takich awarii). Czy też prosty rolnik, który wychodząc rano przed dom, postanawia odsunąć w czasie żniwa, bo widzi po układzie chmur, że wieczorem nadejdzie deszcz, który zniweczyłby pracę całego dnia?

Uczymy się, że lepiej nabyć pewne umiejętności, niż zasypywać głowę mnóstwem informacji, które dzięki powszechnemu dostępowi do Internetu, rozbudowanych bibliotek są w każdej chwili na wyciągnięcie ręki. Zwracamy szczególną uwagę na wykształcenie umiejętności właściwej selekcji. Informacje zalewają nas z każdej strony, jeśli nie nauczymy się ich właściwie oceniać i przetwarzać, prędko zagubimy się w tym gąszczu. Dlatego współczesny informatyk, zdając sobie sprawę ze swojego roztargnienia, a także znając wartość swojej pracy i doceniając właściwie wysiłek, jaki przyszło mu w nią włożyć zaopatruje się w zewnętrzną baterię, która w razie awarii pozwoli mu zapisać dane, duże firmy, aby nie ponosić strat z tytułu przerwania planowych prac zakupują agregaty prądotwórcze, by w przypadku braku zewnętrznych dostaw prądu ich praca nie była sparaliżowana.

Nowoczesne agregaty prądotwórcze

Obserwując postępującą cyfryzację społeczeństwa, nie sposób przejść obojętnie obok zjawiska, w którym nawet całkiem małe dzieci bezbłędnie, intuicyjnie potrafią operować skomplikowanymi urządzeniami o gigantycznej mocy obliczeniowej. Dla tych samych młodych umysłów zrozumienie zasady działania prostego silnika często jest wielokroć trudniejszym zadaniem. Odwrotnie jest ze starszym pokoleniem. Ludzie w średnim wieku odczuwają pewne trudności i dyskomfort spowodowany użytkowaniem nowoczesnych sprzętów. Często ze względu na fakt, iż znają wartość rynkową tych urządzeń i nie chcieliby poprzez swoje nieumiejętne nimi operowanie zmniejszyć tej wartości.

Jednak innym powodem jest z pewnością fakt, że przez większość życia mieli oni do czynienia z maszynami, których działanie doskonale znali. Nie tylko potrafili się nimi posługiwać, ale w przypadku drobnej awarii potrafili często bezbłędnie ją zlokalizować i usunąć.

Tablety, laptopy, smart fony nie dają takich możliwości. Każda próba ingerencji niewprawnych rąk mogłaby okazać się brzemienna w skutki. Dlatego w kwestiach technicznych nie zdajemy się już an siebie i swoje umiejętności, ale prosimy o pomoc specjalistów.

Wynajem agregatów prądotwórczych

Nie przywiązujemy się też tak do urządzeń jak to było jeszcze kilka – kilkanaście lat temu. Wówczas, kiedy już ktoś stał się szczęśliwym posiadaczem komórki, było wiadomo, że jest to związek na minimum kilka lat. Dziś, kiedy nowe modele wyrastają na rynku jak grzyby po deszczu, zdarza nam się zmieniać telefon nawet kilka razy w roku. Nie odczuwamy przy tym sentymentu, z jakim rozstawaliśmy się z wysłużonym przecież, ale tak dobrze nam znanym pierwszym telefonem, czy komputerem. Dziś sprzęt jest tylko środkiem do poruszania się w bezbrzeżnym morzu różnorodnych informacji. Środkiem, który może też być ciekawym gadżetem, ale nigdy nie może pretendować do roli  bliskiego sercu urządzenia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *