Gitara akustyczna jest niewątpliwie tego rodzaju instrumentem, którego brzmienie stanowi nie lada problem do podrobienia. Liczne syntezatory czy samplery mogą okazywać się niewystarczające. Duży udział w tym zakresie odgrywa zarówno barwa, jak i specyfika szczegółów technicznych. Dlatego powstały wirtualne instrumenty, które umożliwią odniesienie w tym zakresie imponujących rezultatów. Twórcy wtyczki Strum GS-2 wiedzą o tym najlepiej.
Kluczem do sukcesu okazało się wykorzystanie nieszablonowych mechanizmów sterowania wirtualnym syntezatorem, dzięki któremu możliwe okazuje się imitowanie różnorodnych technik gry na gitarze, przy użyciu specjalnie przeznaczonej w tym celu klawiatury sterującej. Wirtualne instrumenty dają użytkownikom w tym zakresie szerokie pole do manewru.
Wtyczka Strum Gs-2 została wyposażona w kontroler MIDI, który umożliwia wysyłanie komunikatów Note On. Oprócz pracy w trybie Keybord, który jest typowy dla znacznej części instrumentów, znajdziemy również inną, bardzo ciekawą propozycję. Jest to tryb guitar, który pozwala na chwytanie lewą dłonią akordów, podczas gdy prawą na szarpanie poszczególnych strun. Użytkownik ma również możliwość wyboru jednego z kilku rodzajów „bicia”, a także tryb Loop, który umożliwia korzystanie z uprzednio przygotowanych kombinacji muzycznych, opracowanych pod aktualnie wybrany akord.
Dlatego Strum GS-2 jako wirtualny instrument daje szerokie możliwości użytkowe wszystkim eksploatatorom, którzy odczuwają nieodpartą ochotę uzyskania bardziej oryginalnych brzmień. Omawiana wtyczka z pewnością taki efekt pozwala uzyskać. Każdy, kto choć raz miał możliwość jej użycia, przekonał się, jak realistyczne brzmienia gitary można przy jej udziale usłyszeć. Do tego dochodzi szeroka paleta technik oraz detali brzmieniowych. Z pewnością osoby miłujące się w tworzeniu oryginalnych i nieszablonowych dźwięków będą w stanie docenić ten wirtualny instrument za nietuzinkowe ustawienia parametrów brzmienia, a także wbudowany zestaw efektów, który jeszcze bardziej podnosi atrakcyjność całego instrumentu. Jeśli wierzyć słowom producenta, to w niedalekiej przyszłości będzie można skorzystać z darmowej aktualizacji, która rozszerzy funkcjonalność wtyczki o jeszcze lepsze możliwości symulowania brzmień gitary elektrycznej.
Omawiany wirtualny instrument jest dostępny w sprzedaży jako wtyczka AU, VST, AAX NATIVE, RTAS czy jako samodzielny program. W tej chwili można go nabyć na oficjalnej stronie producenta (gdzie również dostępna jest bezpłatna wersja demo) w promocyjnej cenie 149 dolarów.