Metoda na zdrowe stawy – oczyszczanie

Filed in Zdrowie by on 12 listopada 2012 0 Comments

Najważniejszą przyczyną zanieczyszczenia stawów jest niewłaściwa dieta,

składająca się w dużej mierze z nadmiernych ilości jedzenia bogatych z gluten i cukier. W połączeniu z nagromadzonymi toksynami powoduje odkładanie się tzw. kryształków w stawach, które są przyczyną wielu dolegliwości. Lata  nieprawidłowego odżywiania powodują nagromadzenia się w organizmie kwasu szczawiowego, przez który nasze stawy tracą elastyczność i zaczynają boleć. Zatem jeśli usłyszałeś u siebie strzelanie przy ruchu oznacza, że twoje stawy są zanieczyszczone i wymagają natychmiastowej pomocy. Toksyny przemieszczają się po naszym organizmie wzdłuż kręgosłupa przez ramiona, szyję do palców rąk. Kiedy kręcimy głową i usłyszymy chrupanie – to są to właśnie kryształki toksycznych kwasów w kręgosłupie.

Sprawdzonym sposobem na oczyszczenie stawów jest domowa recepta. Polega ona na zmiksowaniu lub pokruszeniu około dwudziestu gram liścia laurowego i podzieleniu na trzy takie same porcje. Z samego rana należy zalać jedną porcję około trzema setkami wody i gotować pod przykryciem przez pięć minut. Tak przygotowany wywar trzeba przelać np. do termosu na około dwie – trzy godziny. Po tym czasie ugotowany wywar przecedzamy i pijemy małymi łykami co dwadzieścia minut, mniej więcej tak, aby spożycie całego przygotowanego wywaru zajęło nam cały dzień. Przez następne dwa dni powtarzamy czynność. Po tygodniu ponawiamy kurację.

Aby osiągnąć optymalne wyniki, opisywaną terapię należy przeprowadzać raz do roku.

Jednak, aby oczyszczanie stawów osiągnęło zamierzony efekt, w czasie stosowania kuracji odchodzimy od spożywania produktów białkowych, jak również odstawiamy w zapomnienie wszelkie używki, typu nikotyna, alkohol, a nawet lekarstwa. Ważne jest, aby przygotowanego wywaru nie wypić od razu, gdyż nie przyniesie to pożądanych skutków. Odstaw produkty z białej mąki jak makarony czy świeże bułeczki.

Ten rewelacyjny w swej prostocie zabieg skutecznie oczyści nasze stawy z nadmiaru zanieczyszczeń. Jeśli z jakiś powodów nie pasuje nam taka metoda kuracji, można zastosować krople odtruwające Ojca Grzegorza, które podobnie jak wywar z liści laurowych działa oczyszczająco na stawy.

Po oczyszczeniu stawów zaleca się kurację odbudowania chrząstki stawowej.  Na rynku farmaceutycznym istnieje wiele przeróżnych preparatów pochodzenia naturalnego, które wykazują działanie wzmacniające chrząstkę. Pamiętaj jednak, że na rynku suplementów diety wspomagających jest bardzo dużo. Zauważ, że suplementy w aptece nie są naturalne a więc zastanów się czy nie warto włożyć trochę więcej wysiłku w poszukiwaniu naturalnego sposobu na oczyszczanie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *