Połączenie mebli kuchennych na wymiar z salonem

Filed in Dom by on 18 grudnia 2018 0 Comments
Posiadając kawalerkę czy też nieduży salon z aneksem z meblami kuchennymi na wymiar warto mądrze zaplanować powierzchnię strefy dziennej, tak aby zyskać jak więcej miejsca do przechowywania. Jak uniknąć wrażenia kanapy w kuchni i stworzyć stylową i funkcjonalną przestrzeń? Oto rozwiązanie – Zebra Studio – zebra-studio.pl

Jak wiadomo salon to miejsce w którym chcemy odpocząć, poczytać książkę w korzystając z kanapy czy fotela, obejrzeć film, ale przy niewielkim mieszkaniu również chcemy w nim przechowywać rzeczy codziennego użytku, a także te rzadziej używane. Nowoczesne meble w salonie to komoda i półka, nie łączące się w żaden sposób z zabudową mebli kuchennych na wymiar. Możemy zmienić ten stan planując rozbudowaną zabudowę wspólną dla salonu i kuchni. Szafka RTV oraz zawieszone ponad nią szafki mogą łączyć się z półwyspem lub wysoką zabudową mebli kuchennych na wymiar dzięki czemu zyskamy jedną spójną koncepcję wnętrza ze sporym miejscem do przechowywania.

Warto pamiętać, że całej zabudowie trzeba nadać lekkości, aby jej wielkość nas nie przytłoczyła. Otwarte regały oraz witryny są dobrze widzianym elementem nadającym lekkości zabudowie mebli kuchennych na wymiar, mogą służyć jako biblioteczka i ekspozytor dla posiadanych kolekcji przedmiotów. Szafki wiszące nad szafką RTV można zaplanować zgodnie z upodobaniami – w nieregularny sposób lub symetrycznie, z frontami gładkimi, imitującymi drewno lub klasycznymi, tak by były one ozdobą salonu i wyznaczały strefę odpoczynku. Odciążając delikatnie zabudowę mebli kuchennych na wymiar i pozostawiając jej tylko i wyłącznie przestrzeń do gotowania w zabudowie salonu możemy przechowywać takie rzeczy jak ściereczki czy też elegancką zastawę używaną od święta. Ważne jest jednak aby delikatnie wkraść się zabudową salonu w część kuchenną tak by wyraźnie widoczne było, że jest to aneks kuchenny w salonie.

Meble kuchenne na wymiar

Meble kuchenne na wymiar możemy zaplanować w dowolnej kombinacji, w dwóch rzędach, w kształcie litery L lub U. Ważne jest jednak aby pamiętać o wyraźnym rozdzieleniu strefy kuchennej od salonu np. półwyspem, stołem lub wysoką zabudową. Planując meble kuchenne na wymiar w połączeniu z zabudową salonu trzeba przemyśleć umieszczenie stołu. Może być to barek kuchenny zamieszczony w półwyspie służący jako stolik dla dwóch, trzech osób lub jeśli zdarza nam się zapraszać gości – należy pomyśleć o kompaktowym rozkładanym stole przylegającym do zabudowy mebli kuchennych na wymiar.

Są to najlepsze sposoby do stworzenia dwóch spójnie połączonych stref. Oddzielenie salonu od mebli kuchennych na wymiar wysoką zabudową jest dość ryzykowne i należy to dobrze rozplanować, nie przytłaczającą obudową lodówki czy słupkiem z piekarnikiem, a pomyśleć raczej o tym by oddzielić strefy np. wysokim regałem na książki lub dekoracje, tak aby wyraźnie zaznaczyć granicę mebli kuchennych na wymiar delikatnymi elementami salonu.

Połączenie salonu z strefą do przechowywania oraz mebli kuchennych na wymiar nie jest łatwe jednak przy odpowiednim rozplanowaniu przestrzeni możemy stworzyć jedną spójną stylową i funkcjonalną całość.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *