Animator czasu wolnego

Filed in Rozrywka by on 2 października 2018 0 Comments

Początków zawodu animatora szukać należy w hotelarstwie i turystyce. By nie dopuścić do tego, aby goście się nudzili, zatrudniać zaczęto ludzi, którzy mieli za zadanie w mądry i pomysłowy sposób zorganizować im czas wolny. Branża ta zaczęła błyskawicznie się rozwijać, a poza animatorami dla osób dorosłych, z czasem wyodrębniła się też grupa zajmująca się wyłącznie lub głównie dziećmi.

Animator praca

Wbrew pozorom wcale nie jest to łatwa praca i nie każdy się do niej nadaje. Przede wszystkim człowiek, który chce spróbować swoich sił w tym zawodzie, powinien być odpowiedzialny, a jednocześnie umieć działać spontanicznie. Musi także być wesoły i charyzmatyczny, a do tego powinien umieć postawić na swoim i utrzymać dyscyplinę. Dobrze widziani są też w tym zawodzie ludzie nietuzinkowi, potrafiący myśleć niesztampowo i wychodzący poza schematy.

Jeśli więc jesteś rodzicem i zastanawiasz się czy warto zatrudnić animatora czasu wolnego i czy ze spokojem oddać mu możesz pod opiekę swoje dziecko, to odpowiedź brzmi – jak najbardziej tak! Wybierz tylko firmę wartą zaufania, poczytaj opinie o niej, sprawdź czy działa legalnie, porozmawiaj z którymś z jej pracowników, sprawdź ofertę i podpisz umowę. Zafundujesz dziecku w ten sposób niezapomniany czas świetnej zabawy, która poza tym, że dostarcza rozrywki i wywołuje uśmiech na buzi, także uczy!

Animacja czasu wolnego

Animatora zatrudnia się najczęściej na imprezy, na których jest co najmniej kilkoro dzieci, choć wcale nie jest to wymogiem koniecznym. Coraz częściej zajmuje się on dziećmi na weselach, chrzcinach, urodzinach czy imprezach plenerowych. Do niektórych atrakcji, jakie może zapewnić animator należą między innymi zabawy taneczne, malowanie buziek, skręcanie baloników, zabawa w hipoalergicznej pianie, obecność wielkiej, żywej maskotki, różnego rodzaju gry logiczne czy zręcznościowe itp. Tak naprawdę dobrego animatora ogranicza jedynie jego wyobraźnia, a tej najczęściej mu nie brakuje!

więcej na temat animacji znajdziesz tu: https://www.animatordzieci.pl/oferta-animacji-dzieci

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *