Szuflady w meblach kuchennych na wymiar

Filed in Dom by on 2 października 2018 0 Comments

We współczesnych kuchniach szuflady są najbardziej pożądanym elementem mebli kuchennych na wymiar. Odkrywając przed nami pełną zawartość szafki bez konieczności klękania przed nią zdecydowanie ułatwiają korzystanie z zapasów czy naczyń kuchennych. Szuflady dzięki specjalnym organizerom idealnie wykorzystują przestrzeń mebli kuchennych na wymiar – kuchnie Toruń.

Szuflady płytkie w kuchni na wymiar

Szuflady płytkie mebli kuchennych na wymiar mają głównie klasyczne zastosowanie czyli przechowywanie sztućców. Płytka szuflada ma jednak więcej zastosowań. Gdzie przechowywać woreczki śniadaniowe, papier do pieczenia czy też przyprawy? Płytka szuflada idealnie się do tego nadaje, ponieważ wykorzystujemy w całości dostępną przestrzeń – umieszczenie przypraw, które zazwyczaj są w niskich pojemnikach, w szufladzie głębokiej sprawi że połowa przestrzeni szuflady pozostanie niewykorzystana. Szuflady głębokie mebli kuchennych na wymiar mogą mieć rożne wysokości – pierwszy wymiar to połowa wysokości szafki, co daje nam dwie możliwe kombinacje – dwie wysokie szuflady lub dwie niskie oraz jedna wysoka. Dzięki takiemu podziałowi w szufladzie wysokiej mebli kuchennych na wymiar pomieścimy butelki z oliwą czy olejem, ale również większe garnki czy głębokie miski.

Szuflady głębokie w kuchni na wymiar

Drugi rodzaj głębokich szuflad to rozwiązanie przy podziale szafki mebli kuchennych na wymiar o standardowej wysokości na jedną szufladę płytką oraz dwie szuflady głębokie, które klasycznych butelek z olejem nie pomieszczą, za to można się w nich świetnie zorganizować z talerzami, garnkami czy też pojemnikami na żywność.

W meblach kuchennych na wymiar mamy jeszcze jeden rodzaj szuflad – szuflady wewnętrzne. Jest to wspaniałe rozwiązanie dla wielbicieli prostych form i jak najmniejszych podziałów. Szuflady wewnętrzne są ukryte za jednym frontem mebli kuchennych na wymiar, może być to front otwierany na bok i każda szuflada wyciągana jest samodzielnie. Front również może się wysuwać w całości z szufladą znajdującą się na dole. Częstym rozwiązaniem w meblach kuchennych na wymiar jest szafa spiżarniana, która z zewnątrz na dwa fronty, a wewnątrz znajdują się szuflady, w których możemy przechowywać zapasy takie jak mąka, makaron czy słoiki z zaprawami i mieć wszystko łatwo dostępne. Każda szuflada wysuwa się osobno, wysuwamy tylko tę zawartość, która jest nam potrzebna, a nie wyciągamy zawartości całej szafki jak ma to miejsce w przypadku kosza cargo.

Jest wiele kombinacji szuflad w meblach kuchennych na wymiar. Możemy łączyć ze sobą różne rodzaje np. szuflady wewnętrzne z szufladami głębokimi dzięki czemu z zewnątrz mamy dwa fronty szuflad głębokich, za którymi możemy ukryć płytką szufladę na sztućce. Możemy również zaplanować same szuflady płytkie, jeśli mamy taką konieczność. Warto dobrze przemyśleć i rozplanować co będziemy przechowywać w szafkach. Należy pamiętać o tym, że przy głębokości zabudowy kuchennej wynoszącej 60cm stosując tradycyjną szafkę z półką ciężko będzie sięgnąć to co znajduje się na tyle szafki mebli kuchennych na wymiar, trzeba przestawiać to co jest z przodu, by sięgnąć produkty lub sprzęty które znajdują się z tyłu. Stosując rozwiązanie nowoczesne czyli szuflady z pełnym wysuwem mamy łatwy dostęp do tego co znajduje się na tyle szafki. Właśnie dlatego szuflady są wygodnym, zapewniającym duży komfort użytkowania elementem mebli kuchennych na wymiar.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *