Aby odpowiednio dopasować tabletki na odchudzanie do potrzeb swojego organizmu, trzeba czytać ich składy. Jednym z najpowszechniejszej występujących składników, które zawierają niemalże wszystkie skuteczne tabletki na odchudzanie, jest błonnik. Powszechnie wiadomo o nim, że przyspiesza perystaltykę jelit, jednak jak tak naprawdę wpływa na organizm człowieka?
Jak działa błonnik
Warto wiedzieć, że błonnik nie posiada żadnych wartości odżywczych, które miałyby znaczący wpływ na funkcjonowanie organizmu, jednakże efekty jego działania widać przy funkcjonowaniu przemiany materii. Substancje, z których pochodzi, pozyskiwane są głównie z buraków, jabłek, ananasa, fasoli czy też słonecznika. Charakteryzuje się tym, że wiąże dość duże ilości wody, przez co pęcznieje w żołądku i rozciąga jego ściany. Dzięki temu mamy poczucie sytości i możemy zjeść znacznie mniej. Błonnik przetrzymuje także pożywienie w żołądku, a przez to, że później go opuszcza, nie mamy ochoty na podjadanie pomiędzy posiłkami. Nie jest to jednak jedyna funkcja błonnika. Jego rozpuszczalne frakcje tworzą swego rodzaju żel, który częściowo wypełnia żołądek, a ponadto pokrywa ścianki górnego odcinka przewodu pokarmowego. Dzięki temu spożywane węglowodany wchłaniają się znacznie wolniej. Układ pokarmowy pod wpływem błonnika znacznie szybciej wydziela i wiąże także kwasy żółciowe, przez co ich wchłanianie zwrotne przez organizm jest znacznie wolniejsze. Oprócz tego, nierozpuszczalne frakcje błonnika powoli przechodzą przez cały przewód pokarmowy w praktycznie niezmienionym stanie, oczyszczając go po drodze i usuwając wszelkie zalegające resztki. Dlatego też błonnik jest polecany szczególnie w przypadku występowania uporczywych zaparć, które pojawiają się przy nieprawidłowej diecie.
Naturalna substancja dla naturalnego odchudzania
Warto pamiętać, że w przeciwieństwie do wielu substancji nieznanego pochodzenia błonnik jest całkowicie naturalny, a jego skuteczność przy dietach odchudzających została potwierdzona naukowo. By uzyskać pożądany efekt, należy przyjmować co najmniej 30 gramów dziennie (spożycie może być nieco większe, jednak warto pamiętać, iż błonnik w nadmiarze może się okazać szkodliwy dla organizmu i wywoływać wzdęcia lub bóle brzucha), pijąc przy tym dużo płynów, które ułatwiają rozpuszczanie się poszczególnych frakcji błonnika. Najskuteczniejsze preparaty z błonnikiem to te w postaci herbat lub mieszanek. Stosując preparaty odchudzające z błonnikiem należy unikać przyjmowania innych leków przez co najmniej dwie godziny po nim, gdyż mogą nie zostać one prawidłowo wchłonięte.
skuteczne tabletki na odchudzanie zawierające błonnik znajdziesz na – www.trzymajwage.com.pl