Sukienki sklep on-line, czyli zakupy w XXI wieku.

Filed in Ślub i wesele by on 23 lipca 2014 0 Comments

W ostatnich latach, głównie w mediach elektronicznych, pojawiły się informacje o nowym rodzaju oprogramowania komputerowego, dzięki któremu każdy będzie mógł przymierzać ubrania bez wychodzenia z domu. System ma działać w oparciu o specjalny skaner, który przeniesie nas do świata wirtualnego i „ubierze” w konkretny model ubrania – spodnie, sukienki, spódnice, żakiety czy garnitury. Możliwości działania tego typu programów mają być w tym względzie praktycznie nieograniczone.

Czy tak będzie wyglądał odzieżowy sklep przyszłości sprzedający m.in. sukienki? Sklep on-line z ubraniami, na dzisiaj takich funkcjonalności jeszcze nie posiada. Nie przeszkadza to jednak w stałym rozwoju samej branży i zakupów internetowych. Ich największą zaletą jest niższa cena sprzedaży. Tutaj większość ubrań, w tym sukienek, kupimy po prostu za zdecydowanie mniejszą cenę niż w sklepach sprzedaży tradycyjnej. Podstawową wadą jest w tym przypadku brak możliwości przymierzenia ubrania jeszcze przed jego zakupem. Co prawda istnieje możliwość odesłania nie pasującego stroju, ale zawsze jest to dodatkowy kłopot i niepotrzebna komplikacja – do całości trzeba doliczyć również dodatkowy koszt wysyłki towaru.

Nowa funkcjonalność, czyli wspomniany skaner figury, jeśli wejdzie do powszechnej sprzedaży, rzeczywiście może stać się prawdziwym przełomem w handlu przez Internet, przynajmniej jeśli chodzi o odzież. Brak możliwości przymierzania ubrań jest współcześnie istotną przeszkodą dla rozwoju internetowych sklepów odzieżowych z sukienkami czy innymi rodzajami ubrań. Oczywiście nie jest przeszkodą nie do przeskoczenia, ale zawsze wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

Wiele sklepów odzieżowych prowadzących sprzedaż elektroniczną stara się pomóc przy wyborze konkretnego modelu sukienki. Sklep on-line, przynajmniej ten, któremu rzeczywiście zależy na poprawie jakości świadczonych usług, zawsze stara się podawać dokładne rozmiary oferowanych przez siebie rzeczy. Często są to różne rodzaje numeracji w tym i dokładne wymiary w centymetrach, dzięki czemu klient zawsze może samemu sprawdzić, czy konkretne ubranie będzie na niego pasowało. Oczywiście sam rozmiar nie uwzględnia wszystkich elementów i samego fasonu konkretnego stroju, ale zawsze jest pomocy przy dokonywaniu ostatecznego wyboru.

Jednym ze sposobów obejścia trudności z przymierzaniem ciuchów oferowanych przez sklep internetowy, może być również wizyta w sklepie tradycyjnym. Jeśli znajdziemy sklep tradycyjny, który oferuje ten sam towar co w sklepie internetowym, ale za wyższą cenę to zawsze możemy w nim przymierzyć interesujące nas ubranie, a jego ostatecznego zakupu dokonać już przez Internet.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *