Zabudowa z meblami kuchennymi na wymiar w nowoczesnym mieszkaniu

Filed in Dom by on 12 września 2019 0 Comments

Współczesne mieszkania zazwyczaj nie posiadają osobnego pomieszczenia kuchennego, a zabudowa z meblami kuchennymi na wymiar umieszczana jest w salonie w tzw. aneksie kuchennym. Kompozycja i wygląd kuchni jest zatem ważnym elementem, który rzutować będzie na jakość codziennego życia w przestrzeni dziennej.

Warto jak najwcześniej skorzystać z porad fachowców w kwestii aranżacji zabudowy meblowej, na pewno w istotnej kwestii prawidłowego rozmieszczenia przyłączy wodno-kanalizacyjnych oraz elektrycznych już na etapie stanu surowego, by uniknąć dodatkowych kosztów przesuwania przed montażem mebli kuchennych na wymiar.

Salon z aneksem kuchennym to połączenie kilku funkcji – gotowania, spożywania posiłków oraz wypoczynku. Przestrzeń w aneksie na zabudowę z meblami kuchennymi na wymiar jest zwykle nieduża i należy dobrze się jej przyjrzeć by zagospodarować ją funkcjonalnie. Potrzeby użytkowników są różne, dlatego indywidualne rozwiązania są bardzo ważne. Najważniejsze jest by na niewielkiej przestrzeni zyskać jak najbardziej efektywne miejsce do przechowywania.

Kuchnia w salonie jest zazwyczaj zaaranżowana tak, by meble kuchenne na wymiar stanowiły tło dla części wypoczynkowej, a nie główny element przestrzeni. Nowoczesna kuchnia w aneksie skrywa za frontami szafek sporo niezbędnych sprzętów jak lodówka, zmywarka czy mikrofalówka – unikamy ich pokazywania, by meble kuchenne na wymiar miały wygląd jednolitej zabudowy, nie przyciągającej dodatkowo uwagi ekspozycją agd. Znamienne przy projektowaniu zabudowy w aneksie jest oszczędzanie miejsca na agd poprzez używanie sprzętów kompaktowych – zachowujących swoje funkcje, ale wykonanych w mniejszym rozmiarze – by uzyskać przestrzeń do przechowywania.

Zastosowanie węższej zmywarki o szerokości 45cm i mniejszego zlewozmywaka mieszczącego się w szafce o szerokości 45cm zamiast 60 daje nam np. oszczędność aż 30cm, które idealnie wykorzystać można na szafkę z koszem cargo na oliwy i przyprawy. Zastosowanie w meblach kuchennych na wymiar kompaktowego piekarnika o wysokości 45cm pozwala na uzyskanie dodatkowej szuflady płytkiej do przechowywania sztućców czy też akcesoriów potrzebnych do pieczenia jak papier czy folia aluminiowa.

Zastosowanie w szafkach mebli kuchennych na wymiar szuflad z organizerami, koszy cargo, koszy narożnikowych, wysuwów z sortownikami na śmieci pozwala na pełne zagospodarowanie miejsca do przechowywania, dzięki czemu możemy zyskać też większą powierzchnię do pracy na blacie roboczym. Dodatkowo często praktykowane jest użycie dodatkowych szafek zawieszanych pod sufitem wykorzystujących to miejsce na przechowywanie rzadko używanych rzeczy, z dostępem do takiej szafki z drabinki czy stołka. Aby zyskać jeszcze więcej przestrzeni załadunkowej możemy w aneksie zaplanować w zabudowie z meblami kuchennymi na wymiar wolnostojącą wyspę czy też półwysep wysunięty z dolnej części mebli. Często taki element z dołożonym do niego blatem barowym i hokerami zastępuje tradycyjny stół, stanowiąc część jadalnianą łączącą kuchnię z salonem.

Dokładne określenie potrzeb osób korzystających z aneksu jest kluczem do stworzenia kompaktowej, lecz funkcjonalnej zabudowy z meblami kuchennymi na wymiar z indywidualnymi rozwiązaniami i sprzętami.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *