Karmy mokre dla zwierząt domowych

Filed in Zwierzęta by on 21 marca 2015 0 Comments
karma animonda

Mokra karma dla kotów Animonda

Przywykliśmy zwykle do sypiania zwierzętom suchych chrupek, które mają wiele zalet, jednak często nie są odpowiednio przystosowane dla zwierząt. Coraz mniej kupowanych jest, zwłaszcza wśród właścicieli psów, karm mokrych, bowiem nie są one tak opłacalne, a dodatkowo zwierzę zjada ich zazwyczaj o wiele więcej niż karmy suchej. Tymczasem warto jednak zaopatrzyć się dobre żywienie mokre, np. takie jak Animonda, bo może nie tylko urozmaicić dietę zwierzęcia, ale również sprawdzić się w sytuacji wyjazdów czy wzmożonej aktywności.

Marka Animonda posiada również w swojej ofercie karmy suche, jednak w Polsce są one dość trudne do kupienia i nie tak atrakcyjne jak inne sposoby żywienia zwierząt. Tymczasem karmy mokre bywają w korzystnych cenach, w zależności oczywiście od gatunku zwierzaka oraz jego wielkości. Trzeba tutaj pamiętać, że choć np. karma sucha dla kotów doskonale czyści zęby i może być korzystna jako odkłaczacz, to jednak koty powinny spożywać przede wszystkim pokarm mokry i zawierający dużą ilość składników zwierzęcych. Puszki i szalki zawierają zdecydowanie więcej mięsa niż sucha karma, dlatego dla kota będzie to żywienie po prostu korzystniejsze.

W ramach oferty firma Animonda posiada osobne linie produktów przeznaczonych dla kotów i psów, co wynika przede wszystkim z różnego zapotrzebowania tych dwóch gatunków na składniki odżywcze. Co więcej, właściwe dbanie o żywienie zwierzaka karmą wysokiej jakości odbija się pozytywnie na jego zdrowiu oraz formie fizycznej – zapobiega nadwadze i chorobom, które mogą być powodowane przez składniki źle przyswajane w zwierzęcym organizmie.

Istnieją dwie różne linie Animondy, które przede wszystkim zróżnicowane są ze względu na stan zdrowia zwierzęcia. Istnieje klasyczna linia bytowa, w ramach której można dostać karmy przystosowane dla zwierząt domowych o dobrym zdrowiu, bez żadnego wskazania do żywienia niestandardowego. Druga linia przeznaczona jest dla psów i kotów, które cierpią na rozmaite schorzenia przewlekłe i w związku z nimi potrzebują odpowiedniego żywienia, które zapewniłoby im stały, niezły stan zdrowia bez ostrych nawrotów choroby.

Istotne jest również, aby karma Animonda podawana zwierzakom była właściwie dobrana pod kątem smaku. Należy zawsze zapoznać się z opakowaniem, bowiem czasami zdarzyć się może, że karma niekoniecznie jest odpowiednio przystosowana dla zwierząt z alergią – np. zawiera elementy z kurczaka. Z tego powodu dobrze jest uważnie dobierać smak karmy, zwłaszcza w przypadku żywienia psów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *