Pióra wieczne – polskie inspiracje w świecie prezentów biznesowych

Filed in Biznes by on 12 lutego 2017 2 komentarze

Wręczanie prezentów

Wręczanie prezentów jest jednym z najważniejszych elementów składowych kultury, niezależnie od szerokości geograficznej. Od wieków nie zmienia się również jedno – prezenty sprawiają radość. Jeżeli dodatkowo cieszą oko, rozgrzewają serce i przypominają nam kim jesteśmy, to na długo pozostają w pamięci obdarowanego. Obecnie mamy znacznie więcej powodów, aby się obdarowywać prezentami zarówno na gruncie rodzinnym, towarzyskim, jak i biznesowym. Eleganckie prezenty świadczą o klasie darczyńcy oraz o charakterze obdarowanego. Dlatego właśnie pióra wieczne często wybierane są na prezenty oraz jako upominki biznesowe. Pisanie piórem jest kunsztowne i eleganckie, a samo pióro wieczne dużo mówi o właścicielu.

 

Istnieją prezenty ponadczasowe – fascynujące i jedyne w swoim rodzaju. Prezenty, które potrafią dopełniać wizerunek i podkreślać /uwydatniać charakter obdarowywanej osoby. Coraz częściej zwracamy uwagę na drobiazgi, ważna jest oryginalność, ale coraz częściej wracamy do tradycji. Interesują nas produkty, które nie leżą w szufladzie, ale służą nam podczas dnia w pracy, a później wieczorem przy wyjściu do kina, czy też do restauracji. Do lamusa zdają się odchodzą czasy, kiedy po eleganckie rzeczy sięgano wyłącznie przy okazji ceremonii ślubnych, czy innych sytuacji o najwyższym stopniu formalności. Staramy się być eleganccy każdego dnia. Piękne przedmioty pozwalają z jednej strony na zamanifestowanie najgłębszych pokładów własnego ja, a z drugiej na wyrażenie chwilowego, ulotnego nastroju, z jakim wstępujemy w nowy dzień, w szczególności dzień pracy.

Elegancja i  dbałość o szczegóły

Elegancja dotyczy całości wizerunku danej osoby, i to wówczas najpełniej jej doświadczamy. Na całość składają się jednak poszczególne elementy, i niekiedy dbałość o te najdrobniejsze jest gwarancją powodzenia obserwujemy jakiegoś mężczyzną czy kobietę, którzy niewątpliwie w sposób przemyślany dobrali poszczególne elementy garderoby a mimo to dostrzegamy jakiś szczegół nielicujący z całością pojawia się wrażenie niespójności. Wystarczy zwrócić uwagę na używane przez nich przybory piśmiennicze. Niby drobiazg a jednak ma w sobie coś uderzającego. Co jednak ciekawe wciąż, w wielu miejscach, osoba pisząca piórem wiecznym wzbudza ciekawość i uzasadnione zainteresowanie. Kojarzona bywa z tym, co klasyczne, tradycyjne, emanujące dawno minioną, czy raczej na nowo odkrytą elegancją. Tam, gdzie pisanie piórem wiecznym jest swego rodzaju normą, zgodnością z obowiązującym savoir-vivre’em na znaczeniu zyskuje jakość i wyjątkowość samego pióra. Wyjątkowość zestawów piśmienniczych wyrażać można na różne sposoby.

Pióra wieczne Premier

Pióra Polskie wraz z limitowaną w ilości 500 sztuk kolekcją Premier. Najwyższa, światowa jakość wykonania, ekskluzywne opakowanie oraz bogactwo akcesoriów w połączeniu z elementami narodowymi podkreślają szczególny charakter tej linii. Dwukolorowy ring nawiązujący do flagi i korona zwieńczona godłem podkreślają szacunek i przywiązanie do wielowiekowej kultury, tradycji, historii oraz polskich symboli narodowych. Pióro wieczne Premier reprezentuje to, co w klasycznym piórze najważniejsze – piękną prostą formę podkreśloną szlachetną czarną laką.

Comments (2)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. polskatime pisze:

    Nie wiem dlaczego pióra odchodzą do lamusa, przecież pięknie się nimi pisze. Tylko niestety takie czasy, że więcej pisze się używając komputera a długopis służy tylko podpisu dokumentu. Smutne, ale prawdziwe.

  2. Danka pisze:

    Według mnie eleganckie pióro to idealny prezent biznesowy. Bardzo dobrze świadczy on o darczyńcy oraz stanowi wyrażenie uznania i szacunku do osoby obdarowanej. Ja najczęściej sięgam po długopisy bądź pióra Parker. Bardzo ładnie się prezentują, a ich cena nie jest wygórowana. Bardzo ciekawy wpis!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *