Kuchnia bez uchwytów – na co warto zwrócić uwagę

Filed in Dom by on 3 kwietnia 2019 0 Comments

Od kilku lat stale rośnie trend, którego główną cechą jest minimalizm. Niemiecka kuchnia bez uchwytów na zamówienie jest tego najlepszym przykładem. Ograniczona ilość detali pozwala umiejętnie zapanować nad przestrzenią, nie rozprasza swym nadmiarem oraz wprowadza wrażenie porządku.

Niemiecka kuchnia na wymiar bez uchwytów sprawdzi się zarówno jako aneks, jak również w wersji jako oddzielne pomieszczenie. Salon mebli kuchennych Przeźmierowo dzięki zróżnicowanym ekspozycjom pomoże w podjęciu właściwej decyzji. Wybierając wariant kuchni bez uchwytów warto więcej czasu poświęcić na znalezienie odpowiednich frontów.

Zdecydowanie bardziej odporne na zabrudzenia są fronty kuchenne o zróżnicowanej strukturze. Delikatne desenie będą prezentowały się znakomicie nawet w bardzo jasnych wnętrzach. Zmorą użytkowników są natomiast ślady dłoni, których nie unikniemy w przypadku frontów na wysoki połysk. Można natomiast zminimalizować ich występowanie prawidłowo dobranymi systemami otwierania.

Uwagę warto także poświęcić odpowiednio dopasowanym sprzętom kuchennym. Lodówka w zabudowie jest urządzeniem, z którego będziemy korzystali najczęściej. Codziennie funkcjonowanie możemy sobie ułatwić dzięki zamontowaniu elektrycznego systemu otwierania. Dzięki niemu w prosty, i przede wszystkim wygodny sposób, zapewnimy sobie wysoki komfort użytkowania.

Obecnie na rynku istnieją już także zmywarki, których front otwiera się sam po skończonym cyklu zmywania. Modele tego typu mogą stanowić świetne rozwiązanie do kuchni bezuchwytowych. Chcąc zachować konsekwencję podczas projektowania można także sięgnąć po linię piekarników oraz kuchenek mikrofalowych ze zintegrowanym uchwytem. Jego minimalistyczny wygląd idealnie będzie współgrał z nowoczesną zabudową meblową.

Projekt kuchni na wymiar warto także przeanalizować pod kątem systemu otwierania szafek wiszących. Aneks kuchenny połączony z częścią dzienną przykuwa wzrok gości głównie w obszarze powyżej blatu roboczego. Z tego względu front szafki powinien być w jak najmniejszym stopniu narażony na stały kontakt z dłońmi. Odchodząc od popularnych systemów tip-on, sugerujmy zamontowanie listwy uchwytu w dolnym wieńcu. To subtelne udogodnienie jest nie tylko wygodne, ale także niweluje konieczność montowania zbędnych systemów. Minimalistyczna kuchnia na zamówienie zachwyci w takim przypadku swoją nienaganną formą.

Salon mebli kuchennych Poznań pozwala przetestować rozwiązania dostępne na obecnym rynku. Projekt kuchni na wymiar należy poprzedzić przetestowaniem rozmaitych wariantów. Elektryczne wspomaganie otwierania szafek jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod.
W mniej wymagających miejscach można jednak zastosować wariant manualny.

Komfort użytkowania kuchni bez uchwytów powinien być jednym z głównych warunków dobrze zaprojektowanego wnętrza. Niemieckie meble kuchenne na zamówienie otwierają przed inwestorami szeroki wachlarz udogodnień, które wpłyną pozytywnie na jakość codziennego życia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *