Meble kuchenne na wymiar – ponadczasowe rozwiązania, a modne trendy

Filed in Dom by on 2 października 2018 0 Comments

Urządzając swoją przestrzeń mieszkalną z meblami kuchennymi na wymiar na samym początku zazwyczaj zastanawiamy się nad jej stylistyką – czy wybrać rozwiązania stonowane i ponadczasowe czy też w aktualnie modnych, choć na pewno nie ponadczasowych trendach.

Wnętrze kuchni z meblami kuchennymi na wymiar – meble kuchenne Toruń tworzymy na wiele lat użytkowania więc wybór dokonany w momencie powstawania zabudowy będzie nam przez te lata towarzyszył. Dodatkowym aspektem dla naszego wyboru jest umiejscowienie kuchni w mieszkaniu – jeśli pomieszczenie z meblami kuchennymi na wymiar jest osobne to mamy większe pole do popisu, jednak kuchnia w formie aneksu w pokoju dziennym jest bardziej wymagająca.

Kuchnia uniwersalna

Pierwszą możliwością wykonania mebli kuchennych na wymiar jest opcja uniwersalna. W tym wypadku dbamy o to by zabudowa była stonowana i nie dominowała we wnętrzu swoją kolorystyką. Fronty mebli kuchennych na wymiar mogą być matowe lub w połysku, lecz ważne by były w jasnej barwie – białe, piaskowe czy w rozbielonej szarości. Uzupełnione drewnem w naturalnej kolorystyce wniosą do wnętrza ciepły, neutralny klimat. Uzupełnienie ciemniejszym materiałem nada zabudowie bardziej wyrazisty charakter.

Zastosowanie jasnej kolorystyki mebli kuchennych na wymiar pozwala na użycie koloru w otoczeniu – w dodatkach takich jak osłonka na zioła, ściereczki, obrazki ścienne, kubki oraz w wykończeniu ścian. Kolorowa ściana to najłatwiejszy do zmiany element wystroju wnętrza, a dający duży, spektakularny efekt odmiany naszego wnętrza z meblami kuchennymi na wymiar. Możemy użyć koloru ulubionego od zawsze lub takiego, który jest hitem sezonu. Przewaga koloru, który lubimy jest taka, że nawet jeśli nie pokusimy się o sezonową zmianę wystroju to na pewno wnętrze nie znudzi się nam za szybko i długo będziemy czuć się w nim komfortowo. Zmiana kolorystyczna otoczenia pozytywnie wpływa na wnętrze czyniąc je odmienionym, bez inwestowania

Kuchnia nowoczesna

Druga opcja stylistyczna wykonania zabudowy z meblami kuchennymi na wymiar to podążenie za aktualnymi trendami. Urządzenie przestrzeni nie będzie trudne, bo będące na czasie kolory frontów mebli kuchennych na wymiar są bez trudu dostępne. Problemem może okazać się dokonany wybór. Intensywne kolory nudzą się szybciej, powodując znużenie wnętrzem. Decyzję na pewno należy wówczas rozpatrzeć pod kątem naszego temperamentu. Osoby żywiołowe, pełne energii zazwyczaj nie mają problemu z kolorami. Osobom stonowanym przeważnie trudniej zaakceptować intensywne barwy na dłużej. Dlatego ważne by nie kierować się impulsem. Bladoróżowe czy seledynowe fronty mebli kuchennych na wymiar na tle marmurowych płytek mogą być elegancką ozdobą całej przestrzeni mieszkalnej, jednak narzucają wybrany styl i charakter całości wnętrz. Są jednak trudne do zmiany i bez trudności po kilku sezonach stają się staromodne.

Przy odrobinie wysiłku możemy pogodzić uniwersalizm zabudowy i aktualne trendy wnętrzarskie. Wystarczy odpowiednio rozplanować wnętrze i meble kuchenne na wymiar. Elementy łatwe do zmiany wybrać z aktualnie modnych, a stałe części wnętrza zastosować jako neutralną, uniwersalną bazę. W ten sposób możemy zyskać modną i nowoczesną przestrzeń, którą bez większego kłopotu zmodyfikujemy wraz ze zmianą trendów wnętrzarskich. Zabieg powtarzać można co sezon zachwycając się ciągle modnym własnym miejscem do życia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *