Tablice suchościeralne i ich zalety

Filed in Dom by on 19 lutego 2014 0 Comments

Tablice klasyczne, wykorzystujące kredę i gąbkę do jej wycierania, obecnie odchodzą w zapomnienie. Dlaczego? Głównym powodem są przede wszystkim zabrudzenia, jakie one powodują. Ścierana kreda opada na podłogę, pozostaje na dłoniach poszczególnych osób, a cała powierzchnia tablicy po jakimś czasie przestaje wyglądać zbyt atrakcyjnie.

Tablice suchościeralne

Obecnie coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się tablice suchościeralne, które pełnią praktycznie taką samą rolę, co tablice klasyczne, wykorzystujące kredę i namoczoną gąbkę. Przede wszystkim gwarantują one możliwość zapisania na swojej powierzchni ważnych informacji, które jednocześnie mogą być dostępne dla całkiem sporego grona odbiorców –zależnie od ich wielkości, powierzchni powiększenia oraz liczby zainteresowanych osób. Wystarczy jedynie marker, aby na białej powierzchni zapisać lub narysować coś, co pozwoli rozwinąć określony temat, pobudzić do dyskusji czy po prostu zapamiętać najważniejsze fakty. Właśnie z tego względu tablice suchościeralne najczęściej wykorzystywane są w szkołach, pomieszczeniach konferencyjnych czy biurach – mówiąc w skrócie, wszędzie tam, gdzie wymiana poglądów i pomysłów, a także dzielenie się wiedzą i umiejętnościami, jest niezwykle istotne.

Warto także zwrócić uwagę na czystość, jaką charakteryzuje się tablica suchościeralna. W przeciwieństwie do tablicy klasycznej, nie wymaga ani kredy, ani odpowiednio namoczonej czystej gąbki. Właśnie z tego względu jest bardzo estetyczna – marker, który jest przy niej używany, nie powoduje jakichkolwiek zanieczyszczeń i, co najważniejsze, łatwo ściera się z jej powierzchni. Wystarczy użyć odpowiedniej gąbki magnetycznej, która wymaga wymiany raz na jakiś czas, aby zapewnić ponownie czystą powierzchnię tablicy suchościeralnej. Nie wymaga ona zbytniego czyszczenia, chociaż, oczywiście, gdy zaistnieje taka potrzeba, warto przetrzeć ją czystą ścierką, aby usunąć nadmiar użytego markeru.

Tabilice suchościeralne mogą charakteryzować się różnorodnymi rozmiarami. Przeglądając ofertę poszczególnych sklepów, można znaleźć takie, których powierzchni wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset centymetrów kwadratowych. Wybór odpowiednich zależy od wielu czynników.  Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, w jakim miejscu dana tablica ma znajdować się. Jeżeli jest nim szkoła czy sala konferencyjna, oczywistym jest fakt, że to, co zostanie na niej zapisane, ma trafić do szerokiego grona odbiorców. Warto wtedy zainwestować w przedmiot większy. Jeżeli natomiast tablica ma służyć przede wszystkim do użytku osobistego, na przykład w biurze czy nawet w domu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaoszczędzić kilka złotych i zdecydować się na przedmiot mniejszy, który i tak idealnie będzie spełniał swoje zadanie. Dużo zależy także od obecnych możliwości finansowych danej osoby. Chociaż tablice nie należą do najdroższych przedmiotów, zawsze można na nich zaoszczędzić kilka złotych, decydując się na mniejsze, jeżeli tylko ich wielkość nie jest najważniejsza.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *