Bajki filmy dla dzieci

Filed in Dzieci by on 25 marca 2019 0 Comments

Filmy dla dzieci

Bajki i animacje są częścią dzieciństwa, choć wielu z nas, mimo upływu lat, nadal chodzi do kina na najnowsze produkcje Disney’a, Warner Bros’a, Illumination, Pixar’a czy DreamWorks’a. Animacje są bowiem coraz ciekawsze, śmieszniejsze, piękniejsze i robione z ogromnym rozmachem. Nieraz głosu bohaterom użyczają największe gwiazdy kina, a nad ich obrazem pracują najlepsze ekipy animatorów, scenarzystów, reżyserów, grafików i rysowników z całego świata.

Bajki zapewniają nie tylko rozrywkę, większość z nich bowiem też rozwija i uczy! Mądrze dobrane do wieku, charakteru i predyspozycji dziecka – rozwijają wyobraźnię i kreatywność, stymulują rozwój poznawczy i uczą umiejętności skupienia się na danym obrazie. Poprzez charakter postaci, dzieci w sposób przystępny i bardzo dla nich ciekawy, uczą się tego, co jest dobre, a co złe, poznają wartości, zasady oraz normy kulturowe.

Ulubiona postać z bajki, umieszczona na kolorowance, może zachęcić dziecko do kolorowania czy rysowania, a więc rozwijania umiejętności motorycznych. Niejadka do obiadu przekona być może miseczka, na dnie której, po zjedzeniu posiłku pokaże się uśmiechnięty bohater z bajki. Pierwszy dzień w przedszkolu, okaże się natomiast dużo łatwiejszy jeśli dziecku towarzyszyć będzie maskotka z ukochanej bajki.

Bajki filmy dla dzieci

Współczesne bajki są robione bardzo profesjonalnie, ich postaci są dopracowane w każdym, najmniejszym nawet detalu. Mają nie tylko swoje przyzwyczajenia czy charaktery ale też mocne strony i słabości. Każdy z nas, może dostrzec w nich więc kawałek siebie i wyciągnąć lekcję tego, jak stać się lepszym. Do kasowych animacji nagrywane są piosenki, które nieraz stają się wielkimi hitami i śpiewają je w różnych językach dzieci na całym świecie.

Mimo postępu techniki i coraz większych nakładów pieniężnych na animacje, jedno nie zmieniło się od lat – w bajkach zawsze zwycięża dobro, a zło jest piętnowane. Po ich obejrzeniu jesteśmy szczęśliwi, bo mimo napotkanych na drodze problemów, wszystko kończy się dobrze. To jest właśnie wielka przewaga bajek nad filmami aktorskimi, tam bowiem świat nie zawsze jest taki, jaki powinien być.

Bajki dają radość, nie tylko dzieciom ale też dorosłym. Można się na nich pośmiać, wzruszyć, zastanowić nad pewnymi kwestiami i czegoś nauczyć. Animacje pozwalają nam oderwać się od szarej rzeczywistości i przenoszą nas do świata całkowicie magicznego, w którym wszystko jest możliwe. Nie odbierajmy więc sobie przyjemności ich oglądania i przynajmniej w tej kwestii, pozostańmy na zawsze dziećmi.

Więcej informacji dotyczących bajek czy filmów animowany znajdziesz na: https://www.filmy-animowane.pl/bajki-2019

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *