Co to jest kredyt konsolidacyjny? Spotkać się również możemy z nazewnictwem : pożyczka konsolidacyjna, konsolidacja kredytowa lub refinansowanie? Otóż jest to całkiem nowe zobowiązanie finansowe (kredytobiorcy/pożyczkobiorcy/osoby, która zdecydowała się na refinansowanie albo konsolidacje) – łączące w sobie wszystkie poprzednie zobowiązania kredytowe/pożyczkowe – spłata wszystkich poprzednich zobowiązań – to cel każdego kredytu konsolidacyjnego. Do konsolidacji kredytów dołączyć mogą zarówno kredyty hipoteczne, samochodowe, jak i gotówkowe, ratalne. Za największy atut pożyczki konsolidacyjnej (powszechnie) uznawane jest połączenie kilku/kilkunastu kredytów w jeden, długi termin spłaty zobowiązania, oraz niższe oprocentowanie – Jak i możliwość spłaty tylko jednej raty, w jednym banku, w jednym terminie.
Rozróżniamy dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych. Pierwsze to kredyty konsolidacyjne hipoteczne – zabezpieczeniem spłaty jest hipoteka (np. Nasze mieszkanie, Nasz dom…), ów kredyt udzielany jest na bardzo wysoką kwotę. Drugie to kredyty konsolidacyjne gotówkowe (bez żadnych zabezpieczeń) – kwota kredytu jest niższa, okres kredytowania krótszy, a oprocentowanie wyższe.
Sprawdź, czy wybrany przez Ciebie bank akceptuje wszystkie źródła dochodu – Zwłaszcza wówczas, gdy pracujesz w dwóch miejscach – w jednym opierając się o umowę o pracę, w drugim o umowę o dzieło – Masz emeryturę i dorabiasz – Jesteś właścicielem kilku nieruchomości, które wynajmujesz – Prowadzisz własną działalność gospodarczą i pracujesz na etat…Zobacz, czy Twój kredytodawcy (oferujący Ci konsolidacje kredytów) zaoferuje Ci kilkukrotną zmianę waluty kredytu (bez opłat za przewalutowanie). Oraz upewnij się, że procedura kredytowa związana z kredytem konsolidacyjnym nie będzie skomplikowana.
Czy wiesz, że każda rata spłacanego przez Nas kredytu obniża Naszą zdolność kredytową? Nasza zdolność kredytowa spada również wskutek posiadanych kart kredytowych, limitów w kontach…(Dosłownie) Nic nie uniemożliwia Ci złożenie wniosku o kredyt konsolidacyjny, i wcześniejszą spłatę wszystkich kredytów, pożyczek, kredytów w kartach kredytowych, limitów w Rachunkach Oszczędnościowo – Rozliczeniowych? To zrób to! Rozważać spłatę zarówno krótko – jak i długoterminowych zobowiązań – a Twoja zdolność kredytowa znacząco się podniesie – ponieważ bank szacując wysokość Naszej zdolności do spłaty nowego kredytu nie weźmie pod uwagę już spłaconych (starych) kredytów.