Co nam dają podręczniki szkolne?

Filed in Edukacja by on 1 lipca 2014 0 Comments

Każdy, kto idzie do szkoły powinien zaopatrzyć się w podręczniki szkolne, ponieważ są one potrzebne do nauki. Z podręczników korzysta się na lekcjach oraz w domu, kiedy uczniowie muszą odrabiać zadane im prace domowe. Do podręczników często też trzeba dokupić sobie ćwiczenia, aby można było utrwalić sobie te wiadomości, które zostały nabyte po przeczytaniu poszczególnych rozdziałów podręcznika.

podręczniki szkolnePodręczniki szkolne najczęściej kupuje się pod koniec sierpnia albo na początku września, czyli tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego. Do każdego przedmiotu potrzebny jest inny podręcznik. Najgrubsze podręczniki zazwyczaj są do języka polskiego, ponieważ w nich zawartych jest najwięcej informacji. Dosyć grube są również podręczniki do matematyki, ponieważ tam jest dużo zadań praktycznych. W podręcznikach jest najwięcej tekstu, ale oprócz tego zamieszczane są również fotografie, które pomagają w nauce. Bardzo często występuje wielu autorów podręczników, ponieważ odpowiedzialni są oni na przykład za poszczególne rozdziały. Kto inny jest też w podręczniku odpowiedzialny za tekst, a kto inny za rysunki. Podręczniki szkolne są najłatwiej dostępne w księgarniach. Wtedy, kiedy nie ma jakiegoś podręcznika na stanie to wtedy sprzedawczyni może zamówić i z pewnością po kilku dniach będzie on już dostępny. Podręczniki można też kupić w szkole, bowiem niektórzy nauczyciele zamawiają je na przykład dla całej klasy u wydawców. Kupując podręcznik bezpośrednio u wydawcy zawsze można otrzymać jakąś zniżkę bądź rabat. Niezwykle opłacalne jest też kupowanie podręczników na kiermaszach. Zazwyczaj na kiermaszach dostępne są podręczniki używane, dzięki czemu są one znacznie tańsze. Niektóre podręczniki szkolne są bardzo ciężkie, dlatego uczniowie zostawiają je na przykład w szkolnych szafkach. Wtedy to uczniowie mogą je stamtąd brać tylko na daną lekcje, co jest dla nich bardzo wygodne. Dzięki temu, że uczniowie nie noszą ich tak często to wtedy na koniec roku szkolnego ich ogólny stan jest bardzo zadowalający.

Ceny podręczników szkolnych są bardzo zróżnicowane. Ich koszty zazwyczaj zaczynają się od kwoty 30 złotych, jednak są też takie podręczniki kosztują blisko 100 złotych. Zazwyczaj najdroższe są podręczniki szkolne do języków obcych. Do nich często dołączane są też płyty CD, na których nagrane są różnorodne teksty doszkalające i ułatwiające uczniom naukę. Podręcznik jest zbiorem wiedzy teoretycznej, natomiast do podręcznika zazwyczaj dokupuje się jeszcze zeszyt ćwiczeń, aby można było tę wiedzę utrwalić sobie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *