Sztuczki i triki w rozgrywkach

Filed in Gry by on 29 sierpnia 2014 0 Comments

a-blackjack-hand-at-the-casinoZwiększanie swoich szans na wygraną przez stosowanie przeróżnych sztuczek i technik jest kuszące dla każdego, kto traktuje gry hazardowe nie tylko jak rozrywkę, ale sposób na całkiem dobry zarobek. Kasyna z uwagą przyglądają się wszystkim swoim klientom i często wyłapują tych graczy, którzy pomagają szczęściu (bo to jest oczywiście w interesie „jaskini hazardu”).

Stosowanie trików nigdy nie jest banalnie proste pomimo, że na takie często wygląda. Opanowanie sztuczek wymaga dużo czasu, wprawy, a często także doskonałej pamięci i umiejętności sprawnego liczenia. Dużo? Owszem, ale nie przeszkadza to całej rzeszy hazardzistów poświęcać niezliczonej ilości godzin na doskonalenie swoich umiejętności. Tym razem poświęcimy nieco czasu na zaprezentowanie popularnego triku wśród graczy, który jest niezłą siłownią dla szarych komórek.

Szanse na wygraną w Blackjacku zwiększa liczenie kart. Blackjack to gra, w której zwycięża ten, kto uzbiera wartość kart najbliższą 21. Jest kilka technik polegających na liczeniu- od bardzo prostych, które dają lekką przewagę, po zaawansowane dla wprawionych graczy. Ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z „oczkiem” powinni raczej skupić się na opanowaniu prostych trików i stopniowo przechodzić do kolejnych, trudniejszych technik liczenia kart. Blackjack jest łatwo dostępny w Internecie, gdzie gracz może przetestować swoje umiejętności.

1. Hi-lo
Najłatwiejszy sposób to tzw. podstawowy. Nie jest tak skuteczny, jak skomplikowane formy, ale z pewnością pomaga wygrać. W tym systemie każda z kart ma przydzieloną jedną z trzech wartości: jeden dodatnie, zero i jeden ujemne. W ten sposób suma wszystkich kart w talii wynosi zero. Licząc w ten sposób otrzymane karty można dowiedzieć się, jakie karty pozostały pozostały w talii.

2. Uston SS
Tutaj zasada liczenia jest podobna, jak w Hi-lo, ale sam system jest bardziej rozbudowany. W tym przypadku nieco trudniej przychodzi szybkie liczenie kart. Blackjack nie jest jednak trudną grą, zatem gracz może przypisać każdej karcie aż sześć wartości: od dwójki ujemnej, aż po trójkę dodatnią. Trudność polega na tym, że trzeba „wykuć na blachę” wartość każdej karty i sprawnie zliczać je w trakcie rozgrywki.

3. Poboczne
Niektórzy stosują także technikę liczenia pobocznego, która daje możliwość sprawdzenia, jakie dokładnie karty zostały w talii. System opiera się przeważnie na zliczaniu asów, czasem także dziesiątek i figur. Poboczne liczenie stosuje się wraz z jedną z powyżej opisanych metod. Naturalnie, najpierw trzeba doskonale opanować jedną z nich, a dopiero później dodać zliczanie asów, dziesiątek i figur.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *